PlusLiga: Pewne zwycięstwo gości. PGE Skra oddaliła się od brązowego medalu

Aluron CMC Warta Zawiercie pokonała PGE Skrę Bełchatów

W trzecim meczu o brązowy medal w PlusLidze Aluron CMC Warta Zawiercie pokonała na wyjeździe PGE Skrę Bełchatów 3:0 (22:25, 23:25, 21:25). Tym samym zawiercianie prowadzą w tej rywalizacji 2:1.

Pierwszy set ułożył się po myśli siatkarzy klubu z Zawiercia. Szczególnie dobrze na parkiecie prezentowali się Dawid Konarski oraz Uros Kovacevic. Były reprezentant Polski zdobył w pierwszej partii w sumie sześć punktów, natomiast Serb zyskał dla swojej drużyny pięć "oczek". W pewnym momencie "Jurajscy Rycerze" prowadzili pięcioma punktami (22:17). Seta efektowną kiwką zakończył Kovacevic. Goście wygrali tę partię 25:22.

Kolejna część tej rywalizacji była bardzo wyrównana. Gra cały czas toczyła się punkt za punkt. Dopiero pod koniec partii Skra zaczęła przejmować inicjatywę na parkiecie. Dobrą serię klubu z Bełchatowa mocnym serwisem, którego nie był w stanie przyjąć Facundo Conte, zapoczątkował Mateusza Bieńka. Bełchatowianie wyszli na prowadzenie (21:19), ale już po chwili ekipa z Zawiercia dogoniła przeciwników. Siatkarze Warty bezlitośnie wykorzystywali wszystkie błędy gospodarzy. Nic zatem dziwnego, że "Jurajscy Ryczerze" wygrali tego seta 25:23.

Na początku ostatniej części meczu boisko z powodu urazu musiał opuścić Kovacevic. Serb nie wrócił już na parkiet. Po stronie gospodarzy z dobrej strony prezentowali się Aleksander Atanasijevic oraz Dick Kooy. To właśnie oni odpowiadali za sporą część punktów zdobytych przez Skrę. Ich staraniach poszły jednak na marne. Warta cały czas kontrolowała spotkanie i wygrała trzeciego seta 25:21.

Tym samym wynik rywalizacji o brązowy medal w PlusLidze to 2:1 dla ekipy Aluron CMC Warta Zawiercie. Kolejne spotkanie między tymi zespołami dobędzie się w piątek 13 maja w Zawierciu. Która drużyna zajmie trzecie miejsce na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce?

PGE Skra Bełchatów - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (22:25, 23:25, 21:25).

MVP: Dawid Konarski

PGE Skra Bełchatów: Aleksandar Atanasijevic, Mateusz Bieniek, Milad Ebadipour, Karol Kłos, Dick Kooy, Grzegorz Łomacz - Kacper Piechocki (libero) - Robert Milczarek, Damian Schulz, Robert Taht

Aluron CMC Warta Zawiercie: Maximiliano Cavanna, Facundo Conte, Dawid Konarski, Uros Kovacevic, Patryk Niemiec, Miłosz Zniszczoł - Michał Żurek (libero) - Mateusz Malinowski, Piotr Orczyk, Michał Szalacha.