Reprezentacja Polski siatkarzy rozpoczęła zgrupowanie w Spale

Siatkówka
Reprezentacja Polski siatkarzy rozpoczęła zgrupowanie w Spale
fot. Polska Siatkówka
Reprezentacja Polski rozpoczęła zgrupowanie w Spale.

Bez selekcjonera Nikoli Grbica i wielu podstawowych siatkarzy we wtorek w Spale rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski. W pierwszych zajęciach pod okiem drugiego trenera Pawła Ruska wzięło udział 12 zawodników.

Prowadzący Sir Safety Conad Perugia Grbic wraz z zawodnikiem tej drużyny Wilfredo Leonem toczą walkę o mistrzostwo Włoch z Cucine Lube Civitanova. W grę o medale polskiej ekstraklasy zaangażowanych jest aż 11 siatkarzy z Aluronu CMC Zawiercie, PGE Skry Bełchatów, Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskiego Węgla. Kędzierzynian 22 maja czeka jeszcze finał Ligi Mistrzów z włoskim Itas Trentino, a więc oni do kadry dołączą najpóźniej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Gala 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki w Polsacie Sport

 

W Spale zameldowało się na razie 12 zawodników, którzy już zakończyli ligowy sezon: Jan Firlej, Łukasz Kozub, Kamil Szymura, Paweł Zatorski, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba, Karol Urbanowicz, Karol Butryn, Maciej Muzaj, Bartosz Kwolek, Bartłomiej Lipiński oraz Jakub Szymański. Treningi do czasu przyjazdu Grbicia poprowadzi jego asystent Rusek.

 

"Jestem w stałym kontakcie z trenerem Grbicem, będziemy pracować według jego planu i zaleceń. Rozpoczynamy w spokojnym rytmie, siatkarze są po różnych okresach wypoczynku. Będziemy dostosowywać zajęcia do ich dyspozycji i powoli wracać do normalnego rytmu" - powiedział szkoleniowiec cytowany na stronie PZPS.

 

Sztab szkoleniowy nie zaplanował żadnych sparingów przed Ligą Narodów, która będzie pierwszym sprawdzianem reprezentacji w tym sezonie. Pod koniec miesiąca kadrowicze dostaną dwa-trzy dni wolnego i 30 maja spotkają się ponownie w Nowym Dworze Mazowiecki. 4 czerwca zaplanowany jest wylot do Ottawy na pierwszy turniej LN. Przed wylotem do Kanady Grbic ogłosi 14-osbowy skład na zawody.

 

Po turnieju kadra z Ottawy poleci prosto do Sofii i tam już mogą nastąpić pierwsze zmiany personalne. Po zawodach w stolicy Bułgarii, Polacy udadzą się do Gdańska na ostatni turniej eliminacyjny LN. Finał tych rozgrywek zaplanowano na 20-24 lipca w Bolonii.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie