"To żadna tajemnica. Walka Błachowicz-Rakić będzie kickbokserska"

Sporty walki
"To żadna tajemnica. Walka Błachowicz-Rakić będzie kickbokserska"
fot. Polsat Sport
Już w nocy z 14 na 15 maja Jan Błachowicz zmierzy się na gali UFC z Aleksandarem Rakiciem.

- Forma Janka rośnie. Wycelujemy z nią tak, by 14 maja jego ręka powędrowała w górę – powiedział Robert Jocz, trener Jan Błachowicza. – To żadna tajemnica, że walka z Aleksandarem Rakiciem będzie głównie kickbokserska – dodał.

Już w nocy z 14 na 15 maja Błachowicz zmierzy się na gali UFC z Rakiciem. Polak będzie chciał potwierdzić swoje aspiracje do mistrzowskiego i pokonać Austriaka, by jak najszybciej otrzymać walkę o pas. Polak stracił tytuł w walce z Gloverem Teixeirą.

- Zazwyczaj jest to wypadkowa kilku przyczyn, która spowodowała, że tamta walka poszła inaczej, niż zakładaliśmy. Sądzę, że nie miał takiej koncentracji, jaką trzeba mieć. Był to zimny prysznic i nauczka na przyszłość - powiedział trener Błachowicza.

ZOBACZ TAKŻE: W ten sposób Jan Błachowicz sięgnął po mistrzowski pas. UFC przypomina nokaut Polaka na Reyesie

Do najbliższej walki Polak przygotowuje się nie tylko z trenerami, ale również z psycholożką. Błachowicz pracuje z Darią Albers, która dba także o kondycję mentalną innych zawodników.

- Efekty widać. Jest poprawa koncentracji i wydajności. Pewność siebie Janka również wzrosła. Na końcowy rezultat musimy poczekać do 14 maja. Daria pracowała z najlepszymi zawodnikami, dlatego ufamy jej i zdajemy się na jej wiedzę – dodał.

Jocz w rozmowie z Igorem Marczakiem zdradził także jacy rywale mierzyli się z Błachowiczem. Przeciwnicy Polaka wywodzili się ze stójki, ponieważ jak przewiduje trener, nie spodziewają się pojedynku w parterze.

- Dalej korzystamy z pomocy Gerarda Łabińskiego. Mamy dobrych stójkowo zawodników. Gości u nas Sergej Maslobojev, jeden z czołowych kickboxerów w wadze do 93 kg i pomaga Jankowi. Oprócz tego ma walki w MMA i dzięki temu mógł sparować z Błachowiczem – zaznaczył.

- To będzie walka głównie kickbokserska. To nie jest żadna tajemnica. Jednak, tak jak w każdej walce, jeśli nadarzy się okazja do parteru, to oczywiście będą sprowadzenia - podsumował.

 

 

Transmisja gali UFC z walką Błachowicz - Rakić w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport i na Polsat Box Go. Początek o godz. 04:00.

Igor Marczak/MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie