ATP w Rzymie: Hubert Hurkacz pożegnał się z rywalizacją w deblu

Hubert Hurkacz i Grigor Dimitrow przegrali z Nikolą Mekticiem i Mate Paviciem 5:7, 5:7 w meczu drugiej rundy debla turnieju ATP w Rzymie. Polak i Bułgar w końcówkach obydwu partii musieli uznać wyższość doświadczonych rywali.

W pierwszej rundzie debla występujący ze sobą po raz pierwszy Hurkacz i Dimitrow ograli parę Ivan Dodig/Austin Krajicek. W kolejnym meczu poprzeczka poszła zdecydowanie wyżej, bo Mektić i Pavić zostali rozstawieni w Rzymie z numerem "3".

Chorwaci wcześniej pokonali Łukasza Kubota oraz Edouarda Rogera-Vasselina, dzięki czemu przerwali serię trzech porażek z rzędu. Przeciwko Polakowi i Bułgarowi mieli stanąć w szranki po raz pierwszy w karierze.

W pierwszym secie obydwie pary bezproblemowo wygrywały swoje podania aż do stanu 5:5. Wtedy przy serwisie polsko-bułgarskiego duetu nastąpiło kluczowe dla losów partii przełamanie. Chwilę później Mektić i Pavić przypieczętowali triumf w tej odsłonie.

W drugiej części było zdecydowanie więcej emocji. Debiutujący we wspólnej grze Polak i Bułgar osiągnęli przewagę dwóch gemów i prowadzili 4:2. Chorwaci błyskawicznie "odłamali" jednak Hurkacza i Dimitrowa i znowu był remis. Wojnę nerwów w końcówce ponownie lepiej wytrzymali Mektić i Pavić i to oni awansowali do kolejnej rundy.

Hubert Hurkacz/Grigor Dimitrow - Nikola Mektić/Mate Pavić 5:7, 5:7