FIFA chce tworzyć gry! Ambitne plany Gianniego Infantino

E-sport
FIFA chce tworzyć gry! Ambitne plany Gianniego Infantino
fot. PAP
Gianni Infantino

FIFA kończy współpracę z EA Sports, co nie oznacza, że rezygnuje z gier. Jak się okazało, stojący na czele światowej federacji Gianni Infantino ma bardzo ambitne plany.

FIFA to popularna seria gier piłkarskich, która ukazuje się od 1993 roku na komputerach i konsolach. Współpraca Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej i EA Sports dobiega jednak końca, o czym poinformowano oficjalnie 10 maja. Ostatnią grą z tej serii będzie FIFA 23.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rosjanie i Białorusini wykasowani z gier FIFA 22 i NHL 22!

 

Co dalej? EA Sports będzie tworzyć swoje gry piłkarskie pod nazwą EA SPORTS FC. Tymczasem Infantino zapowiedział, że dalej będą powstawać gry pod nazwą FIFA. Od tej pory to różni twórcy będą pracować nad produkcjami na licencji światowej federacji.

 

- Mogę was zapewnić, że jedyna autentyczna, prawdziwa gra sygnowana nazwą FIFA będzie najlepszą grą dostępną dla graczy i fanów piłki nożnej. Nazwa FIFA jest jedynym oryginalnym tytułem o zasięgu globalnym. FIFA 23, FIFA 24, FIFA 25, FIFA 26, i tak dalej... Nazwa FIFA jest niezmienna i ona pozostanie na zawsze najlepsza - zapowiedział.

 

FIFA współpracuje już z twórcami i wydawcami nad nowymi projektami. Pierwsze gry, które nie będą jednak "symulacjami" mają się ukazać jeszcze w tym roku. Będą związane m.in. z mistrzostwami świata w Katarze. Gra będąca następca FIFA 23, tym razem tworzona bez udziału EA Sports, ma się ukazać w 2024 roku.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie