NHL: Kings lepsi od Oilers po dogrywce

Kings lepsi od Oilers po dogrywce

Hokeiści Los Angeles Kings pokonali na wyjeździe Edmonton Oilers po dogrywce 5:4, objęli prowadzenie 3-2 w 1. rundzie play-off ligi NHL i już tylko jednego zwycięstwa brakuje im do awansu do półfinału Konferencji Zachodniej rywalizacji o Puchar Stanleya.

O zwycięstwie gości przesądził Adrian Kempe, zdobywając bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu gry. To był jego drugi gol tego wieczoru.

Kings zagrali w Edmonton bardzo ofensywnie i gdy w połowie trzeciej tercji prowadzili 4:2 wydawało się, że są bliscy sukcesu. Wtedy wielką klasę zademonstrował Leon Draisaitl, który w niespełna trzy minuty doprowadził do wyrównania. Pierwszego gola Niemiec strzelił, gdy jego zespół grał w osłabieniu, a drugiego, gdy był w przewadze.

W dogrywce jednak dominację potwierdzili Kings i to oni są w korzystniejszej sytuacji przed meczem numer sześć, który odbędzie się w czwartek w Los Angeles.

Hokeiści Carolina Hurricanes pewnie pokonali u siebie Boston Bruins 5:1 i oni także prowadzą w serii play off 3-2.

Gospodarze prowadzili już 4:0, gdy Bruins zdołali odpowiedzieć golem Connora Clifton. Dwie bramki dla Bruins zdobył Seth Jarvis, Tony DeAngelo strzelił gola i miał dwie asysty, a Sebastian Aho dzięki dwóm asystom osiagnął granicę 40 punktów zdobytych w play-off.

Maple Leafs pokonali w Montrealu Tampa Bay Lightning 4:3 i również tylko jednego zwycięstwa brakuje im do awansu do półfinału konferencji. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 14. minucie trzeciej tercji Auston Matthews.

W jeszcze lepszej sytuacji znajduje się zespół St. Louis Blues, który na wyjeździe wygrał z Minnesota Wild 5:2 i o awansie do kolejnej rundy może przesądzić w czwartek u siebie. Na lodowisku w Saint Paul pierwszoplanowe role odegrali rosyjscy hokeiści. Trzy bramki dla Blues, wszystkie w trzeciej tercji, zdobył Władimir Tarasienko, a oba trafienia gospodarzy były autorstwa Kiriłła Kaprizowa.