WTA w Rzymie: Wielki powrót Igi Świątek. Rozbiła Elenę-Gabrielę Ruse

Iga Świątek awansowała do kolejnej rundy turnieju WTA w Rzymie

Iga Świątek wróciła na kort po ponad dwóch tygodniach przerwy i wygrała 24. mecz z rzędu. Polka świetnie rozpoczęła występ w turnieju WTA 1000 w Rzymie, w dwóch setach zwyciężając z Rumunką Eleną-Gabrielą Ruse 6:3, 6:0. W kolejnej rundzie zmierzy się z byłą liderką rankingu Wiktorią Azarenką.

W obecnym sezonie Polka wygrała już cztery turnieje - w Dausze, Indian Wells, Miami oraz Stuttgarcie. O jej znakomitej formie świadczył fakt, że łącznie zwyciężyła w 23 kolejnych pojedynkach. Z powodu przemęczenia wycofała się z rywalizacji w niedawnej imprezie w Madrycie.

Świątek, która jest aktualną liderką rankingu WTA, została entuzjastycznie powitana w środę na korcie w Rzymie, gdzie rozgrywała mecz drugiej rundy turnieju WTA 1000. Polka nazywana w Wiecznym Mieście "królową mączki", wróciła na Foro Italico rok po swym spektakularnym triumfie w tym miejscu.

Teraz rozpoczęła rywalizację od drugiej rundy wśród żywiołowych okrzyków fanów z wielu krajów. Jej rywalką była 57. zawodniczka rankingu WTA Elena-Gabriela Ruse. Świątek na otwarcie miała wolny los, natomiast Rumunka pokonała we wtorek Shelby Rogers 3:6, 6:1, 6:4.

W środowe popołudnie w Rzymie tenisistka z Raszyna błyskawicznie przełamała rywalkę, a po chwili dorzuciła błyskawicznie wygrane własne podanie. Rumunce wielkie problemy sprawiały returny Świątek i siła zagrań naszej tenisistki. Co ciekawe Polka w dalszej części partii miała większe problemy z własnym podaniem, kiedy rywalka spychała ją do defensywy. Ostatecznie spokojnie wygrała jednak pierwszego seta 6:3.

Druga odsłona również zaczęła się pomyślnie dla raszynianki, która szybko objęła prowadzenie 3:0. Jej przeciwniczka popełniała całą masę błędów, a Świątek błyskawicznie powiększała przewagę. Polka nie zatrzymała się do samego końca i bez straty gema wygrała tego seta.

W kolejnej rundzie aktualna liderka rankingu zmierzy się z byłą najlepszą zawodniczką świata - Wiktorią Azarenką.

Iga Światek - Elena-Gabriela Ruse 6:3, 6:0