El. MŚ 2022: Reprezentacja Ukrainy wróciła na boisko

Ukraińcy przygotowują się do baraży decydujących o awansie do mistrzostw świata

Piłkarska reprezentacja Ukrainy wygrała z Borussią Moenchengladbach 2:1 na boisku rywala w towarzyskim meczu, pierwszym od wybuchu wojny. Ukraińcy przygotowują się do baraży decydujących o awansie do mistrzostw świata.

W środę bramki dla reprezentacji Ukrainy zdobyli Mychajło Mudryk w 9. minucie oraz Ołeksandr Pichalionok w 82. Honorowego gola dla gospodarzy strzelił Irladczyk Conor Noss w 14. minucie.

Mecz oglądało ponad 20 tys. widzów. Cały dochód zostanie przekazany na cele charytatywne i zasili rozmaite akcje i fundacje pomagające osobom z ogarniętego wojną kraju.

W ubiegłym roku piłkarze Ukrainy odpadli w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Jesienią rozegrali siedem spotkań i nie doznali w nich porażki. Zajęli drugie miejsce w grupie eliminacji MŚ i zyskali prawo gry o awans w barażach.

Jednak z powodu rosyjskiej inwazji nie doszedł do skutku w marcu półfinał baraży, w którym drużyna Ukrainy miała zmierzyć się na wyjeździe ze Szkocją. Spotkanie przełożono i zostanie ono rozegrane 1 czerwca w Glasgow. Jego zwycięzca cztery dni później w Cardiff powalczy z Walią w meczu decydującym o udziale w katarskim turnieju.