Jan Błachowicz przed UFC: Nastawiam się na twardą walkę w stójce

Sporty walki
Jan Błachowicz przed UFC: Nastawiam się na twardą walkę w stójce
fot. Facebook
Jan Błachowicz przed UFC: Nastawiam się na twardą walkę w stójce.

- Nastawiam się na twardą walkę w stójce - przyznał przed swoją kolejną walką w UFC Jan Błachowicz (28-9, 8 KO, 9 SUB), były mistrz kategorii półciężkiej. Polak w nocy z soboty na niedzielę zmierzy się z Aleksandarem Rakiciem (14-2, 9 KO).

Błachowicz w programie Koloseum zdradził, że nie ma problemu z wypełnieniem limitu swojej kategorii wagowej.

 

- Nie mam problemu. Zawsze dziwię się zawodnikom, którzy mają problem ze zrobieniem wagi - przyznał były mistrz UFC.

Pochodzący z Cieszyna zawodnik od niedawna współpracuje z trenerką mentalną Darią Albers. Jak zdradził, jego nastawienie do walki dzięki temu jest bardzo pozytywne.

 

- Jest to duża zasługa Darii, która z nami współpracuje. Ona mnie koncentruje, dba o moje dobre samopoczucie i żebym nie był zblokowany, bez chęci walki. Cieszę się tym wszystkim, jest dobrze. Oby tak było również w sobotę - dodał.

 

Walka Błachowicz - Rakić będzie walką wieczoru, ale nienumerowanej gali. Czy dla Polaka ma to jakieś znaczenie?

 

- Nie skupiam się na tym. Najważniejsza jest walka i wynik, a to, gdzie ona się odbywa, nie ma znaczenia. Fajnie jest walczyć przy 30-tysięcznej publiczności, ale jest tak, jak jest. To, co dzieje się poza klatką, ma dla mnie drugorzędne znaczenie w momencie samego pojedynku - przyznał.

 

Jak według Blachowicza będzie wyglądała jego walka z Rakiciem, który może pochwalić się imponującym procentem prób obalenia w wykonaniu jego rywali?

 

- Nastawiam się na twardą walkę w stójce. Jeśli będzie parter, to przez przypadek lub w jakiejś czystej sytuacji po ciosach. Kto wie, zobaczymy. Może jego procent obrony obaleń dzięki mnie spadnie - zakończył.

 

 

Transmisja gali UFC z walką Błachowicz - Rakić w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport i na Polsat Box Go. Początek o godz. 04:00.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie