WTA w Rzymie: Świątek ograła Azarenkę i awansowała do ćwierćfinału

Świątek ograła Azarenkę i awansowała do ćwierćfinału.

Iga Świątek pokonała Wiktorię Azarenkę w czwartkowym meczu turnieju WTA w Rzymie. Polka triumfowała w dwóch setach i wywalczyła awans do ćwierćfinału. To jej 25. zwycięstwo z rzędu w tym sezonie.

Spotkanie rozpoczęło się źle dla Polki, która dała się dwukrotnie przełamać. Tenisistka z Raszyna błyskawicznie odrobiła jednak straty i dwa razy przełamała utytułowaną rywalkę, doprowadzając do stanu 3:3. Od tego momentu Świątek przejęła inicjatywę i ostatecznie wygrała premierową partię 6:4.

Drugi set i ponownie przełamanie w pierwszym gemie na korzyść byłej liderki rankingu. Tym razem liderka światowego rankingu szybciej zaczęła dominować nad swoją rywalką i przełamała ją trzykrotnie, utrzymując swoje podanie i ostatecznie wygrywając 6:1.

W ćwierćfinale Polka zmierzy się z Biancą Andreescu. Kanadyjka w czwartek w dwóch setach pokonała Petrę Martic.

W obecnym sezonie Polka wygrała już cztery turnieje - w Dausze, Indian Wells, Miami i Stuttgarcie. Z powodu przemęczenia wycofała się z rywalizacji w niedawnej imprezie w Madrycie.

Bez względu na wynik uzyskany w Rzymie Świątek jako numer jeden przystąpi do rozpoczynającego się 22 maja French Open. W 2020 roku wygrała tę wielkoszlemową imprezę w Paryżu.

Iga Świątek - Wiktoria Azarenka 2:0 (6:4, 6:1)