Cztery rosyjskie kluby piłkarskie odwołały się od wykluczenia z rozgrywek UEFA

Piłka nożna
Cztery rosyjskie kluby piłkarskie odwołały się od wykluczenia z rozgrywek UEFA
fot. PAP
Rosyjskie kluby odwołały się od wykluczenia z rozgrywek UEFA

Cztery rosyjskie kluby piłkarskie odwołały się od wykluczenia z europejskich rozgrywek piłkarskich, które nałożyła UEFA po agresji militarnej tego kraju na Ukrainę. Zenit St. Petersburg, Dynamo Moskwa, PFK Soczi i CSKA Moskwa złożyły apelację do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS).

FIFA oraz UEFA, w reakcji na rosyjską napaść na Ukrainę, 28 lutego zawiesiły reprezentację Rosji i kluby z tego kraju we wszystkich rozgrywkach pod ich egidą. Wykluczenie z europejskich pucharów w sezonie 2022/23 potwierdzono 2 maja.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nike kończy współpracę ze Spartakiem Moskwa

 

Kluby, które zdecydowały się na odwołanie zajmują obecnie cztery czołowe miejsca w rosyjskiej ekstraklasie i to właśnie je na ten moment dotkną wprowadzone sankcje.

 

"Działania przeciwko rosyjskim klubom opierają się wyłącznie na ich przynależności narodowej, są sprzeczne z zasadami sportu i z natury dyskryminujące" - napisano w oświadczeniu PFK Soczi.

 

Losowanie pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów zaplanowano na 14 czerwca, dlatego rosyjskie ekipy wnioskują w CAS o przyspieszony tryb rozpatrzenia apelacji.

SM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie