Fortuna 1 Liga: Remis w hicie kolejki

Podbeskidzie zremisowało z Arką

Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało na swoim boisku z Arką Gdynia 1:1. Tym samym piłkarze Mirosława Smyły lekko przybliżyli się do miejsca gwarantującego baraże do PKO BP Ekstraklasy.

Na początku spotkania częściej przy piłce przebywała Arka. Piłkarze klubu z Gdyni byli w stanie stworzyć kilka groźnych akcji pod bramką rywali. Nic zatem dziwnego, że to właśnie oni otworzyli wynik tego starcia. W pole karne Podbeskidzia dośrodkował Christian Aleman. Piłka trafiła do niepilnowanego Mateusza Żebrowski, który bez problemu skierował futbolówkę głową do siatki gospodarza.

Po chwili dobrą okazję do wyrównania miał Dominik Frelek. Młody piłkarz zdecydował się na strzał z dystansu. Kacper Krzepisz popisał się jednak swoimi umiejętnościami i obronił uderzenie rywala. Piłkarze ekipy z Bielska-Białej próbowali jeszcze strzelić gola przed zejściem na przerwę, ale defensywa gości okazała się zbyt szczelna.

W drugiej połowie Podbeskidzie rzuciło się do odrabiania strat. Gospodarze coraz częściej gościli pod polem karnym Arki. Znajdująca się w czołówce tabeli Fortuna 1 Ligi ekipa z Gdyni ograniczała się do wyprowadzania sporadycznych kontrataków. Do wyrównania w 67. minucie doprowadził Goku. Hiszpan wykorzystał dokładne podanie swojego rodaka Julio Rodrigueza.

Po tym trafieniu oba zespoły chciały zdobyć decydującą bramkę w tym spotkaniu. Blisko strzelenia gola był Kamil Biliński. Doświadczony napastnik otrzymał dobre dośrodkowanie, ale nie był w stanie umieścić piłki w bramce Arki. Żaden z zespołów nie był już jednak w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Przez ten remis Podbeskidzie ma jeden punkt straty do Chrobrego Głogów, który obecnie plasuje się w strefie barażowej. Natomiast Arce brakuje jednego "oczka" do znajdującego się na drugim miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi Widzewa Łódź.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Arka Gdynia 1:1 (0:1)

Bramki: Goku 66 - Mateusza Żebrowski 23