Co z obsadą ataku? Nowy trener siatkarskiej reprezentacji Polski ma problem

Siatkówka
Co z obsadą ataku? Nowy trener siatkarskiej reprezentacji Polski ma problem
fot. Cyfrasport
Malwina Smarzek i Magdalena Stysiak - dwie najlepsze obecnie polskie atakujące.

W składzie reprezentacji Polski siatkarek na Ligę Narodów zabrakło z powodów zdrowotnych Malwiny Smarzek. Tymczasem z Italii nadchodzą niepokojące wieści o problemach zdrowotnych Magdaleny Stysiak. W tej sytuacji pojawia się pytanie, co z obsadą ataku w polskiej kadrze?

Przypomnijmy, że brak Malwiny Smarzek był jedną z większych niespodzianek w 25-osobowej reprezentacji Polski na rozgrywki VNL 2022. Obsadę ataku stanowią trzy siatkarki: Karolina Drużkowska (Energa MKS Kalisz), Weronika Sobiczewska (ŁKS Commercecon Łódź) oraz Magdalena Stysiak (Vero Volley Monza).

 

Zobacz także: Vital Heynen ma problem! Zaskakujące deklaracje siatkarskich gwiazd

 

Kłopoty zdrowotne najbardziej doświadczonej z tej trójki w reprezentacyjnych bojach Stysiak, byłyby ogromnym problemem dla Stefano Lavariniego. Co nowy selekcjoner polskich siatkarek może zrobić w tej sytuacji?

 

– Najważniejsze pytanie do trenera Lavariniego, to jak wyglądać będzie obsada pozycji atakującej. Jeżeli okaże się, że Magda będzie potrzebowała trochę odpoczynku, to trochę robi nam się problem na tej pozycji. Zostanie Sobiczewska i Drużkowska, a do tego ewentualnie łatanie dziury. Może któraś z przyjmujących - Martyna Łukasik lub Olivia Różański? – powiedziała Joanna Kaczor-Bednarska, zaznaczając jednak, że nie podoba się jej pomysł przestawiania zawodniczek na inną pozycję.

 

– Jestem orędowniczką tego, by istniała kadra B, przynajmniej na początku przygotowań, tak by móc w takich sytuacjach ewentualnie kogoś dokooptować – dodała była reprezentantka Polski.


Pierwsze mecze w obecnym sezonie Polki zagrają 24 maja w Gliwicach i 25 maja w Nysie, gdzie zmierzą się z reprezentacją Niemiec. Rywalizację w Lidze Narodów 2022 rozpoczną turniejem w Shreveport-Bossier City, który rozpocznie się 31 maja.

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie