PlusLiga: GKS Katowice podpisał umowę z przyjmującym na dwa kolejne sezony

Siatkówka
PlusLiga: GKS Katowice podpisał umowę z przyjmującym na dwa kolejne sezony
fot. PAP
Jakub Szymański nadal będzie grał w GKS Katowice.

GKS Katowice poinformował, że kontrakt przyjmującego Jakuba Szymańskiego będzie obowiązywał do końca sezonu 2023/24. Siatkarz ten występuje w katowickiej ekipie od 2019 roku.

Decyzja klubu dotycząca podpisania umowy z Jakubem Szymańskim do końca sezonu 2023/24 to ważny krok w stronę stabilizacji składu siatkarskiej GieKSy. Jakub Szymański, były zawodnik MKS MOS-u Warszawa, SMS-u Spała oraz Buskowianki Kielce, dołączył do drużyny GKS Katowice w 2019 roku. Od tego czasu notował coraz więcej spotkań w barwach GieKSy, stając się nie tylko ważnym zawodnikiem zespołu, ale także jednym z najbardziej perspektywicznych przyjmujących w całej PlusLidze.

 

Zobacz także: Trefl Gdańsk pokonał GKS w walce o siódme miejsce w PlusLidze

 

W minionym sezonie Szymański wystąpił w 21 meczach, zdobywając w nich 228 punktów i w których zanotował 50,25% ataku perfekcyjnego. Dobra dyspozycja Szymańskiego w sezonie 2021/22 PlusLigi zaowocowała powołaniem siatkarza do seniorskiej reprezentacji Polski przez trenera Nikolę Grbicia.

 

 

– Kuba to jedna z największych polskich nadziei, jeśli chodzi o pozycję przyjmującego. Jego postawa w tym sezonie zaowocowała powołaniem do reprezentacji i jestem przekonany, że w kolejnych latach zagości w niej na stałe. Dla nas naturalnym jest, że musimy opierać przyszłość Klubu o takich zawodników, stąd mimo ważnej umowy na kolejny sezon zdecydowaliśmy się podpisać nowy kontrakt, obejmujący również sezon 2023/2024 – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS Jakub Bochenek.

 

Klub poinformował również, że kolejnym zawodnikiem, którego zobaczymy w składzie GKS w sezonie 2022/23 PlusLigi będzie środkowy Marcin Kania.

 

Marcin Kania dołączył do zespołu siatkarskiej GieKSy po trzech sezonach spędzonych w PlusLigowym klubie z Zawiercia. Środkowy rozegrał w minionym sezonie 28 spotkań ligowych, w których zdobył 182 punkty (6,5 punktu na mecz), w tym 135 punktów atakiem, 38 blokiem i 9 zagrywką. Kania tworzył wraz z Piotrem Hainem podstawową parę środkowych w drużynie GKS, sześciokrotnie notując w meczach PlusLigi dwucyfrowy dorobek punktowy.

 

 

– W kolejnym sezonie stawiamy na stabilizację składu. Marcin dobrze wpisał się w nasz zespół, więc nie było powodów, by dokonywać jakiejkolwiek zmiany. Wierzymy, że w kolejnym sezonie zrobi następny krok w rozwoju swojej kariery – stwierdził dyrektor Bochenek.

 

Umowy z GKS Katowice przedłużyli wcześniej: rozgrywający Micah Ma'a, atakujący Jakub Jarosz i Damian Domagała, środkowy Piotr Hain oraz przyjmujący Gonzalo Quiroga i Tomas Rousseaux.

RM, Polsat Sport, siatkowka.gkskatowice.eu
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie