WTA w Rzymie: Iga Świątek w półfinale

Iga Świątek w półfinale turnieju WTA w Rzymie

Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju WTA w Rzymie. Bianca Andreescu nie dała rady zatrzymać obecnej liderki światowego rankingu. Polka zwyciężyła 2:0 (7:5, 6:0). Tym samym raszynianka odniosła swoje 27. zwycięstwo z rzędu.

Znajdująca się na pierwszym miejscu w rankingu WTA tenisistka dobrze weszła w ten pojedynek. Polka najpierw wygrała swój gem serwisowy, a następnie przełamała rywalkę. Andreescu była jednak w stanie znaleźć odpowiedź i powrotnie przełamać Świątek. W sumie w pierwszym secie mogliśmy oglądać aż sześć przegranych gemów serwisowych. O wyniku tej części starcia musiał zadecydować tie-break.

Polka szybko odskoczyła rywalce (4:1). Pochodząca z Kanady tenisistka próbowała jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale obecna liderka rankingu WTA lepiej prezentowała się na korcie pod względem fizycznym i kondycyjnym. Świątek zakończyła pierwszego seta mocnym zagraniem z backhandu. Tym samym Polka wygrała tie-breaka (7:2) i zbliżyła się do półfinału rywalizacji w Rzymie.

Już na początku kolejnej partii raszynianka dwukrotnie przełamała przeciwniczkę. Świątek wygrała czternaście punktów z rzędu. Nic zatem dziwnego w tym, że już po 20 minutach drugiego seta liderka rankingu WTA prowadziła czterema gemami. Kanadyjka był bezradna, wobec bardzo ofensywie grającej 20-latki. Raszynianka wygrała tę część meczu, nie tracąc ani jednego gema. Zapewniła sobie zatem awans do półfinału rywalizacji.

Następną przeciwniczką Świątek podczas turnieju w stolicy Włoch będzie Aryna Sabalenka. Czy pochodzącej z Polski zawodniczce uda się dostać do kolejnego finału w tym roku?

Iga Świątek - Bianca Andreescu 2:0 (7:5, 6:0)

Tunezyjka Ons Jabeur i Rosjanka Daria Kasatkina uzupełniły stawkę półfinalistek turnieju tenisowego WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie (pula 2,53 mln dol.).