Atrakcje dla kibiców w Muzeum Sportu i Turystyki

Inne
Atrakcje dla kibiców w Muzeum Sportu i Turystyki
fot. PAP
Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie

W Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie - z okazji Nocy Muzeów - przygotowano na sobotę dla kibiców sporo atrakcji, związanych np. z żużlem, tenisem czy himalaizmem. Ponadto odbędą się pokazy m.in. karate, szermierki i łucznictwa.

Kibice, którzy wybiorą się w sobotni wieczór i noc do Muzeum Sportu i Turystyki, będą mogli zobaczyć rakietę i piłeczkę z występów tenisistki Igi Świątek w wielkoszlemowym French Open.

 

ZOBACZ TAKŻE: Siostra himalaistki Wandy Rutkiewicz przekazała dokumenty i pamiątki muzeum w Warszawie

 

Dla fanów żużla - w dniu rozgrywanego na PGE Narodowym turnieju z cyklu Grand Prix - przygotowano do obejrzenia motocykle mistrzów świata: Jerzego Szczakiela, Tomasz Golloba i Bartosza Zmarzlika.

 

Poza zwiedzaniem wystawy stałej prezentującej Dzieje Polskiego Sportu i Olimpizmu, będzie można zobaczyć też czasowe ekspozycje, w tym specjalnie przygotowaną wystawę upamiętniająca postać wybitnej himalaistki i alpinistki Wandy Rutkiewicz - "Wanda w kadrze".

 

Dla kibiców przygotowano również pokazy m.in. szermierki, łucznictwa, judo i kendo, w których sami będą mogli uczestniczyć pod okiem sportowców i trenerów. Zaplanowano też naukę wiązania węzłów żeglarskich i wspinaczkowych.

 

Gościem specjalnym będzie mistrz olimpijski w judo z 1996 roku Paweł Nastula.

 

Wydarzenie ma być również transmitowane on-line.

 

Otwarcie Nocy Muzeów w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie zaplanowano na godz. 18 (do 1 w nocy). Wstęp wolny.

fdz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie