Bartosz Bednorz rozstał się z Zenitem Kazań

Siatkówka
Bartosz Bednorz rozstał się z Zenitem Kazań
fot. Cyfrasport
Bartosz Bednorz nie jest już siatkarzem klubu Zenit Kazań.

Bartosz Bednorz nie jest już siatkarzem Zenita Kazań. Klub o zakończeniu współpracy z polskim przyjmującym poinformował w mediach społecznościowych.

Bartosz Bednorz stał się w 2020 roku bohaterem hitowego transferu. Stał się wówczas zawodnikiem Zenita Kazań, przechodząc do tego klubu z włoskiej Modeny.

 

Zobacz także: Polscy siatkarze, którzy grali w klubach z Rosji i Włoch

 

Z klubem z Kazania wywalczył Superpuchar (2020) oraz Puchar Rosji (2021). Nieco gorzej wiodło się Zenitowi w rozgrywkach Superligi. Piąte miejsce w sezonie 2020/21 było gigantyczną sensacją, bo klub z Kazania po raz pierwszy od czternastu sezonów znalazł się poza podium.

 

W obecnych rozgrywkach Zenit nie zdołał wrócić na tron. Co prawda wygrał fazę zasadniczą Superligi z imponującym bilansem meczów 25–1, ale turniej finałowy nie poszedł po myśli siatkarzy ze stolicy Tatarstanu. W półfinale przegrali z Lokomotiwem Nowosybirsk 0:3 i pozostała im tylko rywalizacja o brązowy medal. Zdobyli go, pokonując Zenit Petersburg 3:0.

 

W połowie lutego Bednorz przedłużył umowę z Zenitem na kolejny sezon. Po agresji Rosji na Ukrainę pojawiły się jednak wątpliwości, czy reprezentant Polski będzie kontynuował współpracę z klubem. W mediach pojawiały się informacje, że współpracą z przyjmującym są zainteresowane włoskie kluby (You Energy Piacenza, Vero Volley Monza). W ostatnim czasie pisano natomiast, że zagra w Chinach, w klubie z Szanghaju.

 

W sobotę klub z Kazania oficjalnie pożegnał reprezentanta Polski wpisem na Twitterze:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie