Bundesliga: Robert Lewandowski królem strzelców. Remis Bayernu Monachium

Robert Lewandowski królem strzelców Bundesligi

Bayern Monachium w swoim ostatnim meczu w sezonie zremisował na wyjeździe z ekipą VfL Wolfsburg 2:2. Swojego 35. gola w tym sezonie Bundesligi strzelił Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski po raz siódmy w swojej karierze został królem strzelców na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Niemczech.

Wynik tego spotkania w 17. minucie otworzył Josip Stanisic. Młody obrońca wykorzystał dośrodkowanie Joshuy Kimmicha i umieścił piłkę w siatce przeciwników. Blisko powiększenia prowadzenia był Jamal Musiala, jednak jego trafienie nie mogło zostać uznane, ponieważ jeden z piłkarzy ekipy z Bawarii w tej akcji przebywał na pozycji spalonej. W 40. minucie Lewandowski wykorzystał celne podanie Thomasa Muellera i zdobył swoją 35. bramkę w tym sezonie Bundesligi. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy spotkania gola kontaktowego strzelił Jonas Wind. Przy tym trafieniu w 45. minucie asystował Max Kruse.

Po powrocie na boisko gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Coraz częściej zapuszczali się pod pole karne mistrzów Niemiec. Nic zatem dziwnego, że w 58. minucie starcia do wyrównania doprowadził Kruse. Mickey van den Ven dograł w pole karne. Niemcowi nie pozostało nic innego, jak umieścić futbolówkę w bramce Manuela Neuera.

Już do końca spotkania żaden z zespołów nie był w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Zatem Bayern zakończył swój sezon na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Niemczech remisem. Lewandowski z 35. golami na koncie siódmy raz został królem strzelców Bundesligi.

VfL Wolfsburg - Bayern Monachium 2:2 (1:2)

Bramki: Jonas Wind 45, Max Kruse 58 – Josip Stanisic 17, Robert Lewandowski 40