Jacek Nawrocki blisko Cerrad Czarnych Radom

Siatkówka
Jacek Nawrocki blisko Cerrad Czarnych Radom
fot. PAP
Daniel Castellani i Jacek Nawrocki

Polsat Sport jako pierwszy podawał informację, że Jacek Nawrocki jest blisko powrotu do PlusLigi. Najprawdopodobniej były selekcjoner reprezentacji Polski siatkarek zostanie szkoleniowiec Cerrad Czarnych Radom.

Drużyna z Mazowsza ma za sobą fatalny sezon w PlusLidze, o czym świadczy zaledwie przedostatnia lokata i tylko punkt przewagi nad Stalą Nysa. Czarni do samego końca musieli drżeć o uniknięcie niechlubnej ostatniej pozycji i mimo kilku niespodzianek takich, jak sensacyjne zwycięstwo z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, nie zmieniło to mizernego obrazu postawy zawodników z Radomia.

 

ZOBACZ TAKŻE: Historyczny sukces siatkarzy z Zawiercia! Aluron CMC Warta z brązowym medalem mistrzostw Polski

 

Wszystko wskazuje na to, że potwierdzą się nasze doniesienia o tym, że następcą Jakuba Bednaruka na ławce trenerskiej Czarnych zostanie Jacek Nawrocki. Doświadczony szkoleniowiec w latach 2015-2021 pracował z żeńską reprezentacją Polski, aby przed tym sezonem nawiązać współpracę z Grupą Azoty Chemikiem Police, z którego został zwolniony w lutym tego roku.

 

Dla Nawrockiego będzie to powrót do PlusLigi po prawie dekadzie! W latach 2009-2013 prowadził PGE Skrę Bełchatów, będąc wcześniej jej wieloletnim drugim trenerem, a także zawodnikiem. Jako pierwszy szkoleniowiec zdobył dwa mistrzostwa Polski, dwa Puchary Polski i Superpuchar Polski. W swoim dorobku posiada również srebrny i brązowy medal Ligi Mistrzów oraz dwa srebrne medale i brązowy krążek Klubowych Mistrzostw Świata.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie