MŚ w boksie kobiet: Aneta Rygielska awansowała do ćwierćfinału

Sporty walki
Aneta Rygielska

Walcząca w kategorii do 66 kg Aneta Rygielska awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata w boksie, które odbywają się w Stambule. Polka w niedzielę pokonała Ankushitę Boro z Indii 5:0. Odpadła natomiast Wiktoria Rogalińska (54 kg) po porażce z Bułgarką Stanimirą Petrową 0:5.

W sobotę 1/8 finału nie przebrnęły Natalia Rok (48 kg), Sandra Kruk (57 kg) i Agata Kaczmarska (75 kg).

Na poniedziałek zaplanowano cztery pojedynki ćwierćfinałowe z udziałem Polek: Rygielska zmierzy się z Algierką Ichrak Chaib, Daria Parada z utytułowaną Turczynką Semą Caliskan (70 kg), Oliwia Toborek z Rumunką Alexandrą Petcu (81 kg), a Lidia Fidura z Ukrainką Mariją Łowczynską (+81 kg).

Parada odniosła zwycięstwo w pierwszej rundzie, a Toborek i Fidura dopiero rozpoczną rywalizację w Stambule, ponieważ w najcięższych kategoriach zgłosiło się najmniej pięściarek. Zwycięstwo będzie oznaczać miejsce na podium.

Mistrzostwa świata w boksie kobiet odbywają się nieregularnie począwszy od 2001 roku. Polki mają w dorobku 10 medali: złoty, trzy srebrne i sześć brązowych. Cztery z nich, w tym jedyny złoty, wywalczyła Karolina Michalczuk. Biało-czerwone nie stanęły jednak na podium w czterech ostatnich turniejach.

W Stambule startuje rekordowa liczba 310 zawodniczek z 73 krajów. Zmagania odbywają się ponownie w 12 kategoriach wagowych.