PŚ we florecie: Andrzej Rządkowski zajął 12. miejsce w Incheon

PŚ we florecie: Andrzej Rządkowski zajął 12. miejsce

Andrzej Rządkowski (Wrocławianie) zajął 12. miejsce, a Julia Walczyk (KU AZS UAM Poznań) była 38. w zawodach Pucharu Świata Grand Prix FIE we florecie w koreańskim Incheon. Zwyciężyli Amerykanka Lee Kiefer i Włoch Tommaso Marini.

Rządkowski rywalizację w turnieju głównym, z udziałem 64 zawodników, rozpoczął od wygranej z Brytyjczykiem Jamesem-Andrew Davisem 15:14, w 1/16 finału pokonał 10. w światowym rankingu Amerykanina Nicka Itkina 15:13, a w walce o awans do ćwierćfinału przegrał 8:15 z Egipcjaninem Alaaeldinem Abouelkassemem, wicemistrzem olimpijskim z Londynu (2012) i ósmym aktualnie florecistą światowego rankingu.

Drugi z biało-czerwonych, Michał Siess (AZS AWFiS Gdańsk), został sklasyfikowany na 87. pozycji.

W finale Marini pokonał reprezentanta Hongkongu Chun Yin Ryan Choia 15:14. 22-letni florecista odniósł drugie w karierze i z rzędu pucharowe zwycięstwo; w połowie kwietnia triumfował w Belgradzie.

W rywalizacji kobiet do zasadniczej części zmagań - 64 florecistki - przebiła się tylko Walczyk, ale w 1/32 finału uległa Francuzce Alice Recher 8:15.

Na 69. miejscu uplasowała się Aleksandra Jeglińska (AZS AWF Warszawa), a Renata Tomczak (IKS Leszno) była 98. w gronie 109 startujących.

W finale Kiefer, mistrzyni olimpijska z Tokio, pokonała Kanadyjkę Eleanor Harvey 15:11. Amerykanka po raz dziewiąty triumfowała w turnieju PŚ.