Siatkarze AZS Częstochowa mistrzami Polski kadetów 2022

Siatkarze AZS Częstochowa zdobyli mistrzostwo Polski kadetów 2022.

W finale rozegranych w Krakowie mistrzostw Polski juniorów młodszych siatkarze ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa pokonali 3:0 AT Jastrzębski Węgiel. Brązowy medal wywalczyła drużyna KS Lechia Tomaszów Mazowiecki.

W półfinale drużyna z Częstochowy stoczyła zaciętą walkę z KS Lechią Tomaszów Mazowiecki. Wygrała po tie-breaku (15:12) i zameldowała się w finale. Drugim finalistą została ekipa Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, która w czterech setach uporała się z Chemikiem Bydgoszcz.

W niedzielę rozegrano decydujące starcia. Lechia wygrała 3:0 z Chemikiem, choć pierwszy i trzeci set tej rywalizacji kończył się grą na przewagi (26:24 oraz 28:26). AZS również ograł ekipę z Jastrzębia-Zdroju 3:0. W finale najwięcej emocji przyniosła trzecia odsłona, a jej wynik na 26:24 ustalił punktowy blok częstochowian.

Nagrodę dla najlepszego zawodnika (MVP) turnieju otrzymał Artur Brzostowicz (rocznik 2005) – przyjmujący ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa. W turnieju finałowym wywalczył dla swej drużyny 82 punkty. Najwięcej – 28 w meczu z ENEA Energetykiem Poznań; w finale dołożył do dorobku swej drużyny 10 oczek.

Decydujące mecze:

mecz o 3.miejsce: KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – BKS Siatkówka Młodzieżowa Chemik Bydgoszcz 3:0 (26:24, 25:20, 28:26)
FINAŁ: ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa – AT Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:16, 25:19, 26:24)