Wisła Kraków spadła z PKO BP Ekstraklasy

Jerzy Brzęczek spadł z Wisłą Kraków do Fortuna 1 Ligi.

Wisła Kraków oficjalnie spadła z PKO BP Ekstraklasy. "Biała Gwiazda" przegrała 2:4 z Radomiakiem Radom i nie ma już nawet matematycznych szans na utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Wisła prowadziła w Radomiu już 2:0 po golach Giorgi Citaiszwiliego i Stefana Savicia. W przerwie trener Mariusz Lewandowski dokonał trzech zmian. Jak się okazało, jedna z nich była kluczowa dla przebiegu meczu - wejście Karola Angielskiego.

Napastnik Radomiaka zanotował bowiem klasycznego hat-tricka, strzelając trzy gole w niespełna 20 minut. Pod koniec rezultat na 4:2 ustalił Dawid Abramowicz.

Wygrana ekipy z Radomia oznacza, że Wisła, która w ostatniej kolejce podejmie Wartę Poznań, nie ma już szans na utrzymanie i spada do Fortuna 1 Ligi, dołączając tym samym do Górnika Łęczna i Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, które już wcześniej pożegnały się z piłkarską elitą.

Piłkarze siedemnastego Bruk-Betu Termaliki zgromadzili 31 pkt, a ostatni w tabeli Górnik Łęczna - 28.

Dzień wcześniej wyjaśniły się losy mistrzostwa kraju. Tytuł wywalczył Lech Poznań, który wygrał derbowy mecz z Wartą 2:1 w Grodzisku Wielkopolskim. Wicelider Raków Częstochowa przegrał w Lubinie z Zagłębiem 0:1.

Takie wyniki oznaczają, że Lech ma 71 punktów, a Raków, któremu również remis nie wystarczyłby w Lubinie - 66.

Radomiak Radom - Wisła Kraków 4:2 (0:1)
Bramki: Angielski 50, 67, 69, Abramowicz 86 - Citaiszwili 8, Savić 48

Radomiak Radom: Filip Majchrowicz – Goncalo Silva (46. Tiago Matos), Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz – Leandro (90. Jakub Snopczyński), Thabo Cele, Daniel Łukasik (90. Maciej Świdzikowski), Mateusz Radecki, Luis Machado (46. Filipe Nascimento) – Maurides (46. Karol Angielski)

Wisła Kraków: Paweł Kieszek - Konrad Gruszkowski, Joseph Colley, Michal Frydrych, Matej Hanousek – Giorgi Citaiszwili, Marko Poletanovic, Patryk Plewka (80. Michal Skvarka), Elvis Manu (64. Mateusz Młyński), Stefan Savic (80. Sebastian Ring) – Jan Kliment (64. Zdenek Ondrasek)

Żółte kartki: Cichocki, Nascimento