Zbigniew Boniek skomentował spadek Wisły Kraków

Zbigniew Boniek

Wisła Kraków przegrała 2:4 z Radomiakiem Radom w spotkaniu 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Ten wynik oznacza, że "Biała Gwiazda" zagra w przyszłym sezonie w Fortuna 1 Lidze. Spadek Wisły na Twitterze skomentował Zbigniew Boniek.

"Kto zna sport ten wie, jaki ból jest w takim momencie. Życzę spadkowiczom szybkiego powrotu do ekstraklasy" - napisał tuż po meczu Wisła - Radomiak były prezes PZPN.

Wisła potrzebowała zwycięstwa nad Radomiakiem, by zachować szanse na utrzymanie. Podopieczni Jerzego Brzęczka znakomicie zaczęli mecz. Już w ósmej minucie gry prowadzenie Wiśle dał Giorgi Tsitaishvili. Tuż po przerwie na 2:0 podwyższył Stefan Savić.

Później swój koncert rozpoczął Karol Angielski. Wprowadzony z ławki napastnik Radomiaka zdobył trzy bramki w ciągu 18 minut. W 86. minucie gry wynik meczu ustalił Dawid Abramowicz. "Biała Gwiazda" przegrała 2:4 i spadła do PKO BP Ekstraklasy.

Ekipa z Krakowa występowała w elicie nieprzerwanie od 1996 roku. W sezonie 2021/2022 z najwyższą klasą pożegnały się również Bruk-Bet Termalica Nieciecza i Górnik Łęczna.