NHL: New York Rangers i Calgary Flames uzupełnili stawkę półfinalistów Konferencji

Hokeiści New York Rangers pokonali Pittsburgh Penguins 4:3, a Calgary Flames wygrali z Dallas Stars 3:2.

Hokeiści New York Rangers pokonali Pittsburgh Penguins 4:3, natomiast Calgary Flames wygrali z Dallas Stars 3:2 w decydujących meczach 1. rundy fazy play off ligi NHL. Zwycięzcy grali u siebie i o awansie przesądzili dopiero po dogrywce.

Tak zaciętych pojedynków w NHL nie było od 1997 roku. Wówczas pierwszy raz w historii rozgrywek w obu siódmych meczach rozgrywanych tego samego dnia konieczne były dogrywki.

Szczególnym osiągnięciem popisał się bramkarz Dallas Stars Jake Oettinger, który obronił 64 strzały. Od kiedy takie statystyki są prowadzone, tj. od 1955 roku, tylko jeden inny zawodnik obronił powyżej 60 uderzeń w siódmym spotkaniu - w 1987 roku 73 razy skutecznie interweniował Kelly Hrudey z New York Islanders.

Jednak to zapewne żadne pocieszenie dla Oettingera, który został pokonany w dogrywce przez Johnny'ego Gaudreau i musiał pogodzić się z odpadnięciem z rywalizacji o Puchar Stanleya.

- Kiedy grasz w dogrywce przeciwko Jake'owi, to wiesz, że potrzebujesz idealnego strzału, żeby go pokonać. Niestety, Johnny'emu taki wyszedł. Trafił tuż pod poprzeczkę. Nic się nie dało zrobić - przyznał trener pokonanego zespołu z Dallas Rick Bowness.

Bramki dla Flames zdobyli także Tyler Toffoli i Matthew Tkachuk, a dla Stars - kapitan Jamie Benn i Rosjanin Władisław Namiestnikow.

Flames rozpoczną w środę rywalizacji w 2. rundzie z Edmonton Oilers.

Emocji nie brakowało też w Nowym Jorku, gdzie o zwycięstwie gospodarzy nad "Pingwinami" przesądziło dopiero trafienie Rosjanina Artemija Panarina w piątej minucie dogrywki.

Gole dla Rangers uzyskali także Szwed Mika Zibanejad, który miał ponadto dwie asysty, oraz Chris Kreider i K'Andre Miller. Zespół z Nowego Jorku przegrywał już w rywalizacji do czterech zwycięstw 1-3, ale jednak zdołał awansować do 2. rundy, w której zmierzy się z Carolina Hurricanes.

Dla Penguins bramki zdobyli Evan Rodrigues, Jake Guentzel i Danton Heinen. Drużyna z Pittsburgha odpadła w 1. rundzie play off po raz czwarty z rzędu.