ATP w Lyonie: Porażka Łukasza Kubota w pierwszej rundzie debla

Łukasz Kubot i Francuz Edouard Roger-Vasselin przegrali w pierwszej rundzie debla tenisowego turnieju ATP 250 na kortach ziemnych w Strasburgu (pula nagród 534,5 tys. euro) z Ravenem Klaasenem z RPA i Amerykaninem Nathanielem Lammonsem 1:6, 6:7 (2-7).

Rywale w pierwszym secie dwukrotnie przełamali serwis pary polsko-francuskiej. W drugiej partii każdy z zawodników wygrywał własne podanie. W tie-breaku, przy stanie 4-2 dla przeciwników, mecz na krótko przerwano z powodu problemów na trybunach. Po wznowieniu gry para Klaasen-Lammons zagrała bezbłędnie i zasłużenie zwyciężyła.

Tydzień temu w turnieju ATP 1000 w Rzymie Kubot i Roger-Vasselin również zostali wyeliminowani w pierwszej rundzie. Ich pogromcami okazali się wówczas Chorwaci Nikola Mektic i Mate Pavic.

Na wygraną w ATP Tour Polak czeka od drugiej połowy sierpnia 2021. W parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo przeszedł wówczas dwie rundy turnieju w Winston-Salem.

W grze podwójnej turnieju w Lyonie zagra również Jan Zieliński. 25-latek urodzony w Warszawie i jego partner deblowy Hugo Nys z Monako zmierzą się z rozstawioną z nr 2 parą argentyńsko-brazylijską Maximo Gonzalez i Marcelo Melo.

Wynik meczu 1. rundy debla:

Raven Klaasen, Nathaniel Lammons (RPA, USA) - Łukasz Kubot, Edouard Roger-Vasselin (Polska, Francja) 6:1, 7:6 (7-2).