Cerrad Enea Czarni Radom pozyskali nowego przyjmującego

Siatkówka
Cerrad Enea Czarni Radom pozyskali nowego przyjmującego
fot. Cyfrasport

Cerrad Enea Czarni Radom poinformowali, że przyjmujący Piotr Łukasik w sezonie 2022/23 będzie reprezentował barwy tego klubu 28-letni siatkarz do klubu przenosi się do Radomia po roku gry w zespole MKS Ślepsk Malow Suwałki.

Piotr Łukasik rozpoczął przygodę z siatkówką w lokalnym Salosie Ostróda pod okiem trenera Marka Dudki. Talent do tej dyscypliny przejawiał już od czasów szkoły podstawowej. Ciężka i systematyczna praca poskutkowała ofertami z największych polskich klubów w czasach licealnych. Łukasik zdecydował się rozwijać swoją karierę w AZS Olsztyn, gdzie jako 17-latek zadebiutował w PlusLidze. W stolicy Warmii i Mazur pozostał do 2014 roku, skąd trafił do pierwszoligowego KPS Siedlce. Na zapleczu PlusLigi rozegrał trzy sezony.

 

Zobacz także: Zaskakujący transfer! Semeniuk zagra w Projekcie Warszawa

 

Powrót do krajowej elity nastąpił w 2017 roku. Łukasik występował wtedy w barwach BBTS Bielsko-Biała, który po zakończonym sezonie zanotował spadek do 1. Ligi, ale rodowity ostródzianin pozostał w grze o mistrzostwo Polski. Charakteryzujący się świetnymi warunkami fizycznymi przyjmujący podpisał kontrakt z ONICO Warszawa, gdzie trafił pod skrzydła trenera Stephane’a Antigi. Z klubem z Warszawy Łukasik zdobył wicemistrzostwo Polski (2019).

 

Sukces ten zaowocował powołaniem do reprezentacji Polski i medalami Pucharu Świata (srebro) oraz Ligi Narodów (brąz). W 2019 roku Łukasik trafił do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, gdzie sięgnął po Superpuchar Polski oraz wygrał Ligę Mistrzów. Po dwóch latach gry w barwach Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, w sezonie 2021/2022 przeniósł się do zespołu Ślepska Malow Suwałki, gdzie wystąpił w 23 meczach (63 setach) i zdobył w nich 115 punktów (96 atak + 2 zagrywka + 17 blok).

 

 

Piotr Łukasik w PlusLidze rozegrał osiem sezonów. Łącznie nowy przyjmujący drużyny Cerrad Enea Czarnych Radom wystąpił w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce w 133 meczach, w których zdobył 874 punkty.

RM, Polsat Sport, wksczarni.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie