Czesław Michniewicz zabrał głos ws. transferu Roberta Lewandowskiego

Piłka nożna
Czesław Michniewicz zabrał głos ws. transferu Roberta Lewandowskiego
fot. PAP
Czesław Michniewicz zabrał głos ws. transferu Roberta Lewandowskiego

Selekcjoner Czesław Michniewicz przyznał, że na martwi się o transferowe losy Roberta Lewandowskiego w perspektywie reprezentacji Polski. "Bez względu na to, który klub Robert wybierze, będzie w nim grać regularnie. Dlatego jestem spokojny" - podkreślił.

Kapitan kadry Biało-Czerwonych ma ważny jeszcze przez rok kontrakt z Bayernem Monachium, ale wiadomo, że nie zamierza przedłużyć umowy. Niewykluczone, że odejdzie już tego lata, a największe zainteresowanie jego pozyskaniem wykazuje Barcelona.

 

Zobacz także: Oto powołania Czesława Michniewicza

 

Trener Michniewicz, zapytany o przyszłość Lewandowskiego w kontekście kadry, przyznał, że ta sprawa nie wpłynie negatywnie na grę słynnego napastnika w reprezentacji.

 

"Rozmawiałem z Robertem w ubiegłym tygodniu. Mówił, że dużo dzieje się wokół niego. Dodał, że jest szansa, iż odejdzie. Jeśli miałby przejść do Barcelony, to ja bym chciał. Przecież Polak w takim zespole to wielka sprawa. Ale teraz Robert też jest w wielkim klubie" - podkreślił selekcjoner.

 

"To są jego ambicje. Wiem, że w którymś momencie każdy chce spróbować czegoś innego. Niezależnie od decyzji podjętej przez Roberta, będzie grać w pierwszym składzie – o to się nie martwię. Jak odnalazłby się w Barcelonie? Nie wiem, nie skupiam się na tym klubie. Robert musi sam zdecydować, gdzie będzie się najlepiej czuł" - dodał.

 

W czerwcu biało-czerwoni rozegrają cztery mecze Ligi Narodów - z Walią, Holandią i dwukrotnie z Belgią. W ilu z nich wystąpi Lewandowski?

 

"Dopiero na zgrupowaniu podejmiemy decyzję. Wówczas ustalimy, w jakim wymierza czasowym i z kim zagra Robert" - zakończył Michniewicz.

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie