Ilkay Gundogan może odejść z Manchesteru City

Piłka nożna
Ilkay Gundogan może odejść z Manchesteru City
fot. PAP
Ilkay Gundogan może odejść z Manchesteru City

Manchester City już teraz planuje ruchy na kolejny sezon. Niewykluczone, że klub będzie musiał opuścić Ilkay Gundogan, któremu zarząd na razie nie złożył propozycji przedłużenia umowy.

Kontrakt Niemca z "Obywatelami" wygasa latem 2023 roku. Przedstawiciele Manchesteru City na ten moment nie wyrywają się do przedstawienia mu nowej umowy. Angielskie media idą nawet o krok dalej, sugerując, że już niedługo Gundogan powinien zmienić barwy klubowe.

Zobacz także: Robert Lewandowski nie dla Barcelony? Polak na celowniku kolejnego klubu

 

Dla Manchesteru City to ostatnia okazja, by zarobić na swoim piłkarzu jakiekolwiek pieniądze. Jeśli więc do klubu nadejdzie odpowiednia oferta, to Gundogan będzie mógł zdecydować, czy chce odejść, czy też poczekać do wygaśnięcia swojej umowy.

 

Pep Guardiola wielokrotnie chwalił Gundogana. Niemiec rozwinął się do tego stopnia, że w zeszłym sezonie dołożył do swojego repertuaru zdobywanie sporej liczby bramek. W klubie z Etihad Stadium jest od 2016 roku, kiedy to przeniósł się z Borussii Dortmund za około 26 milionów euro.

Niemiec to kolejny piłkarz wymieniany jako kandydat do odejścia. W ostatnim czasie sporo mówi się o transferze Gabriela Jesusa do Arsenalu.

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie