Top 10: Którzy siatkarze mają najwięcej tytułów MVP w historii PlusLigi?

Siatkówka
Top 10: Którzy siatkarze mają najwięcej tytułów MVP w historii PlusLigi?
fot. Cyfrasport
Mariusz Wlazły i Bartosz Kurek znaleźli się w Top 10 rankingu MVP w historii PlusLigi.

Statuetkę MVP dla najlepszego zawodnika meczu PlusLigi wręcza po każdym spotkaniu komisarz zawodów. Który siatkarz otrzymał najwięcej nagród MVP w historii PlusLigi? Kto znalazł się w Top 10 rankingu wszech czasów? Zobacz galerię zdjęć.

MVP (skrót od Most Valuable Player) to nagroda dla najbardziej wartościowego gracza meczu. W rozgrywkach PlusLigi wręcza ją po każdym spotkaniu komisarz zawodów. Jest to nagroda indywidualna, która trafia ona do rąk siatkarza zwycięskiej drużyny. Od tej zasady zdarzały się tylko nieliczne wyjątki.

 

Zobacz także: Najlepsi siatkarze PlusLigi. Kto błyszczał w sezonie 2021/22?

 

Do takich należy zaliczyć przypadek z sezonu 2010/11, gdy po zaciętym starciu PGE Skra Bełchatów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (3:2, 18:16 w tie-breaku), nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu otrzymał siatkarz przegranego zespołu – Sebastian Świderski.

 

Nagroda MVP jest wyróżnieniem prestiżowym, ale też umownym. Wybory komisarzy niejednokrotnie budziły spore kontrowersje i były przyczyną namiętnych dyskusji siatkarskich kibiców.

 

Panuje przekonanie, że statuetki często trafiają w ręce siatkarzy odpowiedzialnych za ofensywę, czyli najlepiej punktujących graczy zwycięskich drużyn. Zestawienie Top 10 trochę jednak ten pogląd weryfikuje, bo oprócz czterech atakujących, znalazło się tu miejsce dla kreatorów gry, czyli rozgrywających.

 

By znaleźć się w dziesiątce, trzeba było uzyskać 31 statuetek i takim wynikiem może się pochwalić aż trzech siatkarzy, którzy zajęli ex aequo ósme miejsce. Ile nagród ma na koncie lider rankingu? Którzy siatkarze otrzymali najwięcej statuetek MVP w PlusLidze? Zobacz w załączonej galerii zdjęć:

 

WYNIKI MECZÓW PLUSLIGI

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie