Media: Gheorghe Cretu odrzucił ofertę Biełogorje Biełgorod

Siatkówka
Media: Gheorghe Cretu odrzucił ofertę Biełogorje Biełgorod
fot. Cyfrasport
Gheorghe Cretu odrzucił ofertę Biełogorje Biełgorod.

Gheorghe Cretu nie będzie w przyszłym sezonie trenerem siatkarzy Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Wygląda na to, że rumuński szkoleniowiec nie będzie pracował również w Rosji, gdyż odrzucił ofertę Biełogorje Biełgorod

O tym, że rumuński trener, w tercecie z Kamilem Semeniukiem i Łukaszem Kaczmarkiem, miał przenieść się do rosyjskiego Biełogorje Biełgorod, ale transfery te nie dojdą do skutku z powodu wybuchu wojny na Ukrainie, Polsat Sport informował w marcu tego roku. Poinformowaliśmy wówczas również, że następcą Cretu zostanie Tuomas Sammelvuo.

 

ZOBACZ TAKŻE: Znamy sztab Michała Winiarskiego w reprezentacji Niemiec

 

Nasze informacje potwierdził właśnie włoski dziennikarz Gian Luca Pasini. Jego zdaniem Cretu odrzucił ofertę rosyjskiego klubu i nie będzie pracował z tym zespołem w sezonie 2022/2023.

 

Wciąż nie wiadomo więc, jaki klub będzie następnym w karierze 53-latka. Biorąc pod uwagę fakt, że w aktualnym sezonie doprowadził ZAKSĘ do triumfu w PlusLidze i finału Ligi Mistrzów, Rumun z pewnością nie będzie narzekał na brak ciekawych ofert.

 

Zanim Cretu objął ZAKSĘ przed sezonem 2021/2022, pracował... na całym świecie. Prowadził między innymi trzy ekipy PlusLigi - Indykpol AZS Olsztyn, Cuprum Lubin i Asseco Resovię Rzeszów, reprezentację Estonii czy katarski Al Arabi Ad-Dauha. W rozgrywkach 2017/2018 prowadził już wspomniany wcześniej Biełogorje Biełgorod.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie