WTA zaktualizowało kalendarz drugiej części sezonu

Tenis
WTA zaktualizowało kalendarz drugiej części sezonu
fot. PAP
WTA zaktualizowało kalendarz drugiej części sezonu

Stowarzyszenie Women’s Tennis Association (WTA) ogłosiło zaktualizowany kalendarz turniejów na drugą część trwającego sezonu. W nowym harmonogramie brakuje zawodów w Chinach, są za to turnieje w Japonii i Korei Południowej. Wciąż nie wiadomo, gdzie odbędzie się WTA Finals.

WTA przedstawiło listę gospodarzy i terminy turniejów do końca roku. Zawiera ona kombinację znanych już wcześniej imprez, ale i nowych wydarzeń.

Zobacz także: Iga Świątek o łzach po meczu. "Nie był to łatwy tydzień"

 

Organizacja potwierdziła też oficjalnie, że zmieniono lokalizację polskiego turnieju WTA - odbędzie się on w Warszawie od 25 lipca.

 

Z powodu braku turniejów w Chinach jesienny harmonogram obejmuje m.in. nowe październikowe wydarzenie o randze WTA 1000 w meksykańskiej Guadalajarze, która w ubiegłym roku gościła turniej masters, oraz zawody w San Diego. Gospodarzem jednego z turniejów będzie też Tunezja, tenisistki zawitają też do Tallinna.

 

To kolejny sezon, w którym kobiecy tour ominie Chiny w związku z sytuacją pandemiczną w tym kraju. Wracają za to zawody w Japonii - w Tokio i Osace oraz w Korei Płd. - w Seulu.

 

"Jestem niezmiernie wdzięczny wszystkim organizatorom turniejów za wsparcie kobiecego tenisa i zaangażowanie w organizowanie światowej klasy zawodów WTA Tour" – podsumował szef WTA Steve Simon.

 

Jak podano spodziewane są dalsze aktualizacje kalendarza, które zostaną ogłoszone w odpowiednim czasie, w tym lokalizacja rozpoczynających się 31 października finałów WTA.

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie