Taylor Averill przedłużył kontrakt z Indykpolem AZS Olsztyn

Siatkówka
Taylor Averill przedłużył kontrakt z Indykpolem AZS Olsztyn
fot. Cyfrasport
Taylor Averill

Taylor Averill będzie nadal występował w Indykpolu AZS Olsztyn. Klub poinformował, że amerykański środkowy przedłużył kontrakt o rok.

- Powody, dla których zdecydowałem się pozostać w Olsztynie, są dosyć proste. Miasto bardzo mi się podoba, lubię w nim przebywać i mogę wypowiadać się tylko w samych superlatywach. Duży wpływ odegrała także postać trenera Javiera Webera. Podoba mi się organizacja Klubu, zespół na nowy sezon jest dobrze zbudowany, a naszym celem będzie walka o play-off. Dlatego chcę być częścią Indykpolu AZS Olsztyn w nowym sezonie - przyznał Averill, cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bartosz Kurek trenuje z polskim klubem!

 

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania nowej umowy z reprezentantem Stanów Zjednoczonych. Do podjęcia takiej decyzji namawiał nas także trener Javier Weber, który będzie miał okazję współpracować z Taylorem podczas zgrupowania kadry USA. Pomimo, iż Taylora nie ma na liście zawodników powołanych na Siatkarską Ligę Narodów, to myślę, że w dalszej części sezonu, przed przygotowaniami do Mistrzostw Świata, nasz zawodnik dołączy do reprezentacji - zauważył Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA Tomasz Jankowski.

 

- W ubiegłym sezonie, ze względu na problemy zdrowotne, zawodnik nie pokazał w pełni swoich możliwości. Wiemy jednak, że dolegliwości minęły i mam nadzieję, że Taylor zaprezentuje się z dobrej strony kibicom Indykpolu AZS Olsztyn w nowym sezonie - dodał.

 

 

W sezonie 2021/2022 Amerykanin rozegrał 22 mecze, w których zdobył 135 punktów (90 w ataku, 37 w bloku i 8 w polu serwisowym).

 

Co ciekawe, było to jego drugie "podejście" do Indykpolu AZS Olsztyn. Pierwotnie miał trafić do Olsztyna w sezonie 2019/2020. Na przeszkodzie stanęła kontuzja kolana, która spowodowała roczną przerwę w jego grze.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie