Gdynia Rhythmic Stars: Gwiazdy gimnastyki wystąpią w Gdyni

Inne
Gdynia Rhythmic Stars: Gwiazdy gimnastyki wystąpią w Gdyni
fot. Reprezentacja Polski w układach zbiorowych
Gwiazdy gimnastyki wystąpią w Gdyni.

W najbliższy weekend to na Gdynię zwrócone będą oczy świata gimnastyki artystycznej. W turnieju Gdynia Rhythmic Stars pod egidą Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej zobaczymy m.in. najlepszą w tym sezonie zawodniczkę Pucharu Świata – Włoszkę Soffię Rafaeli oraz reprezentację Polski przygotowującą się do czerwcowych mistrzostw Europy.

Od piątku do niedzieli w Gdynia Arenie rozegrane zostaną dwa turnieje w gimnastyce artystycznej: Gdynia Rhythmic Stars oraz Baltic Junior Cup. Ten pierwszy to zawody wysokiej rangi pod egidą Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej - FIG. Wystąpią w nich 34 juniorki i 18 seniorek z czternastu państw. Wśród nich światowej klasy gwiazdy - Milena Baldassarri - szósta zawodniczka Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 oraz Sofia Raffaeli - tegoroczna zwyciężczyni pierwszej edycji Pucharu Świata w Atenach i srebrna medalistka drugiej edycji Pucharu Świata w Sofii. Turniej będzie ważnym sprawdzianem przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy w gimnastyce artystycznej, które od 15 do 19 czerwca odbędą się w Tel Awiwie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Skandaliczny gest rosyjskiego gimnastyka. Federacja wszczęła postępowanie


Szansę sprawdzenia się na tle mocnej konkurencji dostanie przygotowującą się do mistrzostw cała reprezentacja Polski. Choć w przypadku naszej juniorki – Liliany Lewińskiej oraz seniorskiego zespołu w układach zbiorowych to raczej zawodniczki ze świata będą próbowały równać do nich. Niespełna 14-letnia zawodniczka reprezentująca barwy UKS Kopernik Wrocław wygrywa praktycznie każdy turniej, w którym startuje, a reprezentacja Polski w układach zbiorowych w tegorocznym debiucie w Pucharze Świata wywalczyła trzy medale.


Równolegle do zawodów Gdynia Rhythmic Stars odbywać będzie się Baltic Junior Cup, turniej dla dzieci do czternastego roku życia. Udział w nim potwierdziło 112 zawodniczek.


- Turniej Gdynia Rhythmic Stars na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych imprez w Polsce i na świecie. Te prestiżowe i organizowane na najwyższym poziomie zawody nie tylko promują nasz kraj na arenie międzynarodowej, ale dodatkowo sprawiają, że świat gimnastyczny koncentruje swoją uwagę na polskiej gimnastyce. O randze wydarzenia świadczy fakt, że zaproszenie na tegoroczny turniej przyjął, w charakterze gościa specjalnego, Prezydent Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej Morinari Watanabe – komentuje Leszek Blanik, prezes Polskiego Związku Gimnastycznego.


Oprócz turniejów gimnastycznych na kibiców czekać będzie specjalna strefa zabaw z zajęciami dedykowanymi dzieciom wkraczającym w świat gimnastyki i aktywności fizycznej. To tu najmłodsi będą mogli odkryć magiczny świat gimnastyki artystycznej i wypróbować elementy wykorzystywane w tej dyscyplinie, m.in.: kolorowe wstążki, obręcze, piłki, maczugi, skakanki. W programie organizatorzy zaplanowali także liczne konkursy, nagrody z autografami gwiazd, animacje i inne atrakcje dla rodzin z dziećmi.

 

ZOBACZ TAKŻE: Iwan Kuliak ukarany za prowokację


- Gimnastyka artystyczna to sport wyjątkowy dzięki unikalnemu połączeniu baletu, akrobatyki, tańca oraz treningu ogólnorozwojowego z wychowaniem estetycznym. Organizując corocznie turnieje Gdynia Rhythmic Stars & Baltic Junior Cup przybliżamy innym tę piękną dyscyplinę i zachęcamy do wspólnego przeżywania sportowych emocji – dodaje Anna Mrozińska, dyrektor turnieju Gdynia Rhythmic Stars & Baltic Junior Cup i olimpijka z Aten.


Wstęp na zawody jest bezpłatny.


Program:


Piątek, 20.05.2022


10.00 – 16.00 - Gdynia Rhythmic Stars (juniorki wielobój)
16.45 – 20.45 - Gdynia Rhythmic Stars (seniorki wielobój – układy zbiorowe i indywidualne)


Sobota, 21.05.2022


10.00 - Oficjalne otwarcie turniejów
9:00 - 13:30 - Baltic Junior Cup
14.00 – 18.45 - Gdynia Rhythmic Stars (finały juniorki i seniorki)
19.00 - Oficjalne zamknięcie turnieju Gdynia Rhythmic Stars


Niedziela, 22.05.2022


9:30 - 14:50 - Baltic Junior Cup
15.00 - Oficjalne zamknięcie turnieju Baltic Junior Cup

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie