Oficjalnie! Klasyfikacja medalowa igrzysk olimpijskich w Soczi i Tokio została zmieniona

Inne
Oficjalnie! Klasyfikacja medalowa igrzysk olimpijskich w Soczi i Tokio została zmieniona
fot. PAP
Klasyfikacja medalowa IO Soczi 2014 i Tokio 2020 została zmieniona.

MKOl zmienił klasyfikację medalową w sztafecie 4x6km biatlonistek w igrzyskach w Soczi oraz w sztafecie 4x100m lekkoatletów podczas rywalizacji olimpijskiej w Tokio. Decyzje związane są z potwierdzonymi przypadkami stosowania dopingu przez sportowców, odpowiednio z Rosji i Wielkiej Brytanii.

Pierwszy przypadek dotyczy dyskwalifikacji za stosowanie niedozwolonych substancji przez kobiecą sztafetę 4x6km Rosji, która podczas igrzysk w Soczi 2014 zdobyła srebrny medal.

 

Zobacz także: Brytyjscy lekkoatleci wezwani do oddania medali z Tokio

 

Pierwotnie Rosjanki wygrały sprawę w Międzynarodowym Trybunale Arbitrażowym ds. Sportu (CAS) w Lozannie. Z prawa apelacji nie skorzystała jednak jedna z nich, Olga Zajcewa. W związku z tym MKOl postanowił ostatecznie zmienić kolejność tej rywalizacji. Srebrny medal przyznano Norwegii a brązowy Czechom. Zwyciężyła Ukraina.

 

MKOl zatwierdził również zmianę wyników sztafety lekkoatletów 4x100m z igrzysk w Tokio w 2021 roku. W stolicy Japonii srebrny krążek wywalczyli Brytyjczycy. Jeden z nich, co nawet potwierdziła próbka B, Chijindu Ujaha, wspomagał się dopingiem. W tej sytuacji srebrny krążek przypadł w udziale Kanadzie, a brązowy Chinom. Złoto wywalczyli Włosi.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie