Libero odchodzi z Jastrzębskiego Węgla

Siatkówka
Libero odchodzi z Jastrzębskiego Węgla
fot. CyfraSport
Szymon Biniek (w środku w niebieskich spodenkach) zdobył z Jastrzębskim Węglem mistrzostwo Polski

Jastrzębski Węgiel poinformował, że od przyszłego sezonu barw klubu nie będzie już reprezentował libero Szymon Biniek. "Kibicom Jastrzębskiego Węgla dziękuję za wsparcie i doping w każdym meczu" - powiedział Biniek.

27-letni zawodnik pochodzi z Nysy i w tamtejszej Stali stawiał swoje pierwsze siatkarskie kroki. Stamtąd dostał się do PlusLigi, w której w barwach Effectora Kielce spędził trzy sezony. Przed przyjściem do Jastrzębskiego Węgla w 2020 roku dwa sezony spędził na zapleczu ekstraklasy, reprezentując najpierw AZS AGH Kraków, a następnie KPS Siedlce.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mateusz Grabda: Zrobię wszystko, by nawiązać do sukcesów Michała Bąkiewicza

 

– Kiedy przychodziłem tutaj z ligi niżej, wszystko mnie zachwycało, poczynając od przygotowania po oprawy meczowe. Na początku było to dla mnie przytłaczające. Z każdym meczem, z każdym treningiem, nabierałem siatkarskiej „ogłady” i mam nadzieję, będzie ona procentować w przyszłości. Natomiast kibicom Jastrzębskiego Węgla dziękuję za wsparcie i doping w każdym meczu – powiedział Biniek.

 

W barwach Jastrzębskiego Węgla Biniek zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski oraz Superpuchar Polski. Ponadto, wystąpił w Lidze Mistrzów, dochodząc z drużyną do półfinału tych rozgrywek.

 

"Szymon, raz jeszcze dziękujemy za reprezentowanie barw Jastrzębskiego Węgla i życzymy powodzenia w dalszej karierze!" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej klubu z Jastrzębia-Zdroju.

psl, jastrzebskiwegiel.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie