Nowa rola Andrija Szewczenki

Piłka nożna
Nowa rola Andrija Szewczenki
fot. Cyfrasport
Andrij Szewczenko

Andrij Szewczenko, wieloletni reprezentant Ukrainy w piłce nożnej, otrzymał nową misję od prezydenta kraju Wołodymira Zełenskiego. 45-letni były zawodnik Chelsea Londyn i AC Milan ma zostać ambasadorem fundacji, która będzie wspierała odbudowę i rozwój Ukrainy.

Szewczenko ma pomóc w zbieraniu funduszy, które zostaną przeznaczone na odbudowę kraju po zbrojnym ataku Rosji. Były piłkarz, a ostatnio trener reprezentacji Ukrainy i włoskiego klubu Genoa, spotkał się z Zełenskim w środę w Kijowie i został pierwszym ambasadorem fundacji UNITED24, która będzie pozyskiwać środki od darczyńców.

 

ZOBACZ TAKŻE: Reprezentacja Ukrainy pokonała włoskie Empoli w meczu towarzyskim

 

"Andrij, swoją pracą i osiągnięciami sportowymi, zyskał ogromne zaufanie na arenie międzynarodowej" - napisał na swoim Telegramowym profilu prezydent Ukrainy.

 

"Teraz ma nową misję - opowiedzieć światu o wydarzeniach na Ukraine i wykorzystać swoją osobę do szerzenia międzynarodowej pomocy. Jestem pewny, że Ci się uda!" - zwrócił się do Szewczenki, który powszechnie uważany jest za najlepszego piłkarza w historii Ukrainy.

 

W drużynie narodowej zagrał 111 razy i zdobył 48 bramek. Przed wyjazdem za granicę reprezentował barwy Dynama Kijów.

fdz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie