Wzruszający gest Malwiny Smarzek. Przekazała medal na cel charytatywny

Siatkówka

Malwina Smarzek postanowiła przekazać medal za wicemistrzostwo Polski sezonu 2021/2022 na licytację, z której dochód zostanie przekazany na zakup nowoczesnego wózka inwalidzkiego dla Katarzyny Nowak. Obecnie pani Kasia ma problem z wyjściem z domu, więc błyskawiczna pomoc jest po prostu konieczna.

Życie pani Kasi zmieniło się diametralnie 8 lat temu, gdy po złamaniu nogi w kość udową wkradła się martwica. Od tego czasu musi toczyć walkę z nawet prozaicznymi czynnościami, jak zrobienie zakupów, czy wizyta z kotem u weterynarza. Konieczne jest więc kupienie wózka, który umożliwi wyjście z domu częściej niż... dwa razy w miesiącu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piękny gest Kamila Glika. Ufundował karetkę, która będzie jeździła na Ukrainę

 

Malwina Smarzek wykazał się empatią i przekazała srebrny medal mistrzostw Polski, wywalczony w tym sezonie razem z ekipą DevelopRes Bella Dolina Rzeszów. Podopieczne Stephane'a Antigi ustąpiły jedynie pola zespołowi Grupa Azoty Chemik Police.

 

- Czemu zdecydowałam się przekazać na licytację medal za wicemistrzostwo Polski? Po prostu lubię pomagać. Jeżeli medal, który miałby leżeć u mnie w gablotce, ma zrobić coś dobrego, to zdecydowanie wolę oglądać go sobie na zdjęciach, wiedząc, że uszczęśliwi licytującego i równocześnie pomoże też osobie, która tego potrzebowała - powiedziała Smarzek.

 

 

Na specjalnie założonej grupie na Facebooku trwa obecnie licytacja medalu, jak również innych zebranych przedmiotów. Są to m.in. przywieziona z Polic koszulka mistrzyń Polski wraz z podpisami siatkarek Chemika, czy piłka podpisana przez zawodniczki z Rzeszowa.

 

Strona, na której można licytować przedmioty, dostępna jest pod tym LINKIEM.

 

Link do zrzutki dostępny jest z kolei TUTAJ.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie