Gabriel Slonina wybrał grę dla USA

Piłka nożna
Gabriel Slonina wybrał grę dla USA
fot. Łączy nas piłka
Gabriel Slonina nie zagra w reprezentacji Polski.

Czy Gabriel Slonina zagra w reprezentacji Polski? Na odpowiedź na to pytanie kibice polskiej kadry musieli trochę poczekać. Jak się ostatecznie okazało, młody golkiper zdecydował się na grę dla USA.

Przypomnijmy - Slonina to utalentowany bramkarz Chicago Fire, który jest uprawniony do gry zarówno dla reprezentacji Polski, jak i USA. Selekcjoner Czesław Michniewicz postanowił powołać młodego golkipera na najbliższe mecze polskiej kadry, a kilka tygodni temu odwiedził go w Chicago. Jak się jednak okazało, Slonina odmówił Polsce i zdecydował się grać dla USA.

 

"Moje serce jest amerykańskie. Ten kraj dał mnie i mojej rodzinie wszystko to, o co mógłbym poprosić" - napisał w oświadczeniu Slonina, który o swojej decyzji poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

 

18-latek ma już za sobą grę w amerykańskich młodzieżówkach, a także powołanie do dorosłej reprezentacji. W barwach Chicago Fire rozegrał łącznie 23 spotkania. W ostatnich miesiącach był łączony z transferem między innymi do Chelsea FC.

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie