Marcin Lewandowski zakończył karierę. "Niesamowita przygoda, która dobiegła końca"

Inne
Marcin Lewandowski zakończył karierę. "Niesamowita przygoda, która dobiegła końca"
fot. Cyfrasport
Marcin Lewandowski zakończył karierę

Marcin Lewandowski ogłosił, że kończy swoją sportową karierę. Złoty medalista mistrzostw Europy o swojej decyzji poinformował poprzez media społecznościowe.

Lewandowski przyznał, że wydarzeniem, które skłoniło go do zakończenia kariery, był wypadek jego córki.

 

"Po nieszczęśliwym wypadku mojej córki podczas zajęć gimnastyki artystycznej zdecydowałem, iż pozostanę w domu, dopóki Midia nie odzyska pełnej sprawności. W związku z tym, iż nie miałem możliwości wyjeżdżać na zagraniczne zgrupowania, nie byłem w stanie się należycie przygotować, aby mieć możliwość obrony brązowego medalu Mistrzostw Świata oraz srebra Mistrzostw Europy a miejsca poza podium mnie nie interesują" - napisał sportowiec na swoim koncie na Facebooku. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Zuzana Hejnova kończy karierę. "Nie mieszczę się już w dżinsach"

 

Brązowy medalista mistrzostw świata krótko podsumował swoją karierę. Ogłosił także, że już niedługo urodzi mu się drugie dziecko. 

 

"To było piękne 16 lat biegania. Niesamowita przygoda, która dobiegła końca. Coś się kończy i coś się zaczyna, bo w listopadzie po raz kolejny zostanę tatą" - można przeczytać. 

 

 

Lewandowski na swoim koncie ma wiele medali. Zdobył trzy złote medale podczas halowych mistrzostw świata. W 2015 roku zwyciężył w biegu na 800 metrów. Natomiast w 2017 i 2019 roku był pierwszy podczas rywalizacji na 1500 metrów. W trakcie swojej kariery zdobył również m.in. brązowy medal mistrzostw Europy oraz złoty "krążek" podczas czempionatu na starym kontynencie. Na swoim koncie ma 11 medali mistrzostw Polski. Brał udział w igrzyskach olimpijskich w Pekinie, Londynie, Rio de Janeiro oraz Tokio.

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie