Mateusz Mielnik nowym trenerem Lechii Tomaszów Mazowiecki

Siatkówka
Mateusz Mielnik nowym trenerem Lechii Tomaszów Mazowiecki
fot. Tauron1liga.pl
Mateusz Mielnik przez dwa sezony był trenerem Legii Warszawa.

Były szkoleniowiec siatkarskiego zespołu Legii Warszawa Mateusz Mielnik znalazł nowego pracodawcę. Od przyszłego sezonu ma zostać trenerem Lechii Tomaszów Mazowiecki. Na tym stanowisku zastąpi Bartłomieja Rebzdę.

Po dwóch latach spędzonych w stołecznym klubie, Mielnik postanowił pożegnać się z beniaminkiem Tauron 1 Ligi. Wraz z warszawianami najpierw awansował ma zaplecze PlusLigi, żeby w kolejnym sezonie niespodziewanie znaleźć się w fazie play-off. Ostatecznie, jego zespół zakończył rozgrywki na siódmej lokacie, wygrywając rywalizację z KRISPOL-em Września.


Wiele na to wskazuje, że 36-letni trener będzie następcą Rebzdy, który oficjalnie pożegnał się z klubem z Tomaszowa Mazowieckiego.


"Trener Bartłomiej Rebzda nie poprowadzi w przyszłym sezonie drużyny seniorów Lechii Tomaszów Mazowiecki w rozgrywkach TAURON1.Liga. Trenerze, dziękujemy!" - można przeczytać w lakonicznym komunikacie wydanym przez klub występujący na drugim poziomie rozgrywkowym.


Przed rozpoczęciem kariery szkoleniowej Mielnik był zawodowym siatkarzem. Grał na pozycji rozgrywającego m.in. w BBTS-ie Bielska-Biała. Jest również absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Po ukończeniu studiów odbył staż trenerski ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Jego następnymi pracodawcami były m.in. AZS Częstochowa i NET Ostrołęka. Przed dołączeniem do Legii był asystentem Andrzeja Kowala w Ślepsku Malow Suwałki.

Przemysław Nowak/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie