Stal bez lidera, ale znów wygrała do zera! Siatkarze z Nysy o krok od utrzymania

Siatkarze Stali są blisko utrzymania w PlusLidze.

W drugim meczu barażowym o prawo gry w PlusLidze MKS Będzin przegrał z PSG Stalą Nysa 0:3. Goście wygrali pewnie, choć wystąpili bez Wassima Ben Tary. W rywalizacji do trzech zwycięstw Stal prowadzi 2–0, a mecz numer trzy zostanie rozegrany w poniedziałek 23 maja w Nysie.

Siatkarze Stali przystąpili do tego spotkania bez swego czołowego zawodnika. Wassim Ben Tara musiał z przyczyn osobistych wyjechać do Francji i - jak zapewnia klub - wrócił na trzeci mecz.

W pierwszym secie, po dobrym początku gości (4:7), do głosu doszli będzinianie (11:10, 15:12). Widowisko nie mogło zadowolić wytrawnych koneserów siatkówki – gra była szarpana, a obie ekipy popełniały sporo błędów. Jeszcze w końcówce sporą zaliczkę mieli gospodarze (22:18), ale Stal zabrała się za odrabianie strat (22:21). Brandon Koppers skutecznym atakiem wywalczył piłkę setową dla MKS (24:22), goście zdołali jednak doprowadzić do gry na przewagi - dzięki dobrym zagrywkom Kamila Kwasowskiego - i wygrali tę wojnę nerwów. Zouheir El Graoui ustalił wynik na 26:28 skutecznym atakiem po bloku rywali.

Druga odsłona zupełnie bez historii. Porażka w poprzedniej partii zdeprymowała gospodarzy, którzy byli tłem dla poprawnie grających nysan. W środkowej części seta goście mieli już wyraźną przewagę (12:16, 13:18), a końcówka do właściwie "gra do jednej bramki". Dobrą zmianę dał młody środkowy Dominik Kramczyński, który punktowym blokiem zamknął tę część meczu (14:25).

W trzeciej partii znów oglądaliśmy wyrównaną walkę obu drużyn (7:7, 13:13). W środkowej części seta inicjatywę zaczęli jednak przejmować nysanie. W końcówce utrzymywali przewagę. Przestrzelony atak Koppersa dał przyjezdnym piłkę meczową, a w kolejnej akcji Marcin Komenda zakończył to spotkanie mocnym uderzeniem z przechodzącej piłki (20:25).

Skrót meczu MKS - Stal:

Najwięcej punktów: Brandon Koppers (12), Mateusz Kańczok (10) – MKS; Kamil Kwasowski (14), Patryk Szwaradzki (13), Zouheir El Graoui (12) – PSG Stal.

MKS Będzin – PSG Stal Nysa 0:3 (26:28, 14:25, 20:25)

MKS: Swietosław Stankow, Jakub Rohnka, Artur Ratajczak, Mateusz Kańczok, Brandon Koppers, Łukasz Swodczyk – Kajetan Marek (libero) oraz Michał Makowski, Wiktor Musiał, Maciej Ptaszyński. Trener: Wojciech Serafin.
Stal: Marcin Komenda, Zouheir El Graoui, Maciej Zajder, Patryk Szwaradzki, Kamil Kwasowski, Moustapha M'Baye – Kamil Dembiec (libero) oraz Kamil Dębski, Mariusz Schamlewski, Dominik Kramczyński, Patryk Szczurek. Trener: Daniel Pliński.

Stan rywalizacji play-off (do trzech zwycięstw) 20 dla Stali. Trzeci mecz w poniedziałek 23 maja w Nysie.