Czesław Michniewicz skomentował wybór Gabriela Sloniny. "To nie była łatwa decyzja"

Piłka nożna
Czesław Michniewicz skomentował wybór Gabriela Sloniny. "To nie była łatwa decyzja"
Fot. PAP
Czesław Michniewicz

Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz odniósł się do decyzji Gabriela Sloniny, który wybrał grę dla kadry USA. Polski szkoleniowiec podkreślił, że to nie był łatwy wybór dla młodego bramkarza.

Sprawa występu Gabriela Sloniny w reprezentacji Polski była w ostatnim czasie jednym z głównych tematów wokół piłkarskiej kadry. Bramkarz zrezygnował jednak w ostatniej chwili z występów w polskiej reprezentacji na rzecz USA.


Przypomnijmy najpierw jednak kontekst całej sytuacji. Slonina to utalentowany bramkarz Chicago Fire, który jest uprawniony do gry zarówno dla reprezentacji Polski, jak i USA. Selekcjoner Czesław Michniewicz postanowił powołać młodego golkipera na najbliższe mecze polskiej kadry, a kilka tygodni temu odwiedził go w Chicago. Jak się jednak okazało, Slonina odmówił Polsce i zdecydował się grać dla USA.

 

"Moje serce jest amerykańskie. Ten kraj dał mnie i mojej rodzinie wszystko to, o co mógłbym poprosić" - napisał w oświadczeniu Slonina, który o swojej decyzji poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych.


Jak wspominaliśmy, do sprawy odniósł się również sam Michniewicz, który zdradził w jaki sposób Slonina uzasadnił swoją decyzję w rozmowie z selekcjonerem.


- Wczoraj Gabriel Slonina poinformował mnie o swojej decyzji odnośnie wyboru reprezentacji w której w przyszłości zamierza występować. Podziękował za nasze zaangażowanie i poświęcony mu czas. To nie była dla niego łatwa decyzja. Powodzenia Gabryś! - napisał Michniewicz na swoim profilu na Twitterze.

 


18-latek ma już za sobą grę w amerykańskich młodzieżówkach, a także powołanie do dorosłej reprezentacji. W barwach Chicago Fire rozegrał łącznie 23 spotkania. W ostatnich miesiącach był łączony z transferem między innymi do Chelsea FC.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie