EBL: Brązowe medale dla koszykarzy Anwilu Włocławek

Anwil Włocławek z brązowymi medalami Energa Basket Ligi w sezonie 2021/22! W decydującym spotkaniu zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza pokonał w hali Gryfia Grupa Sierleccy Czarnych Słupsk 91:76!

Anwil na początku spotkania czuł swoją moc w ofensywie - po kolejnych akcjach Zigi Dimca oraz Jonaha Mathewsa prowadził już 0:7. Gospodarze przełamali się po ponad trzech minutach dzięki rzutom wolnym Billy’ego Garretta i dość szybko doprowadzili do remisu. Jaka była reakcja przyjezdnych? Po serii 9:0 oraz trójce Luke’a Petraska ponownie uciekali. Ostatecznie trafienia doświadczonych Szymona Szewczyka i Kamila Łączyńskiego ustaliły wynik po 10 minutach na 13:24. W drugiej kwarcie przewaga Anwilu dość szybko wzrosła nawet do 15 punktów po dobitce Kyndalla Dykesa. Grupa Sierleccy Czarni nie zamierzali się poddawać i krok po kroku starali się zmniejszać różnicę, w czym pomagali Young oraz Garrett. Zespół z Włocławka nie pozwalał jednak na wiele i udowadniał, że może kontrolować sytuację na parkiecie. Po akcji wykończonej przez Luke’a Petraska uciekli nawet na 17 punktów! Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 33:47.

Drużyna trenera Mantasa Cesnauskisa w trzecią kwartę weszła z dużą chęcią zmniejszenia strat i powalczenia o zwycięstwo. Po późniejszej trójce Jakuba Musiała zbliżyła się nawet na dziewięć punktów. Włocławianie mogli liczyć na swoich wysokich graczy - Luke’a Petraska, Szymona Szewczyka oraz Michała Nowakowskiego, dzięki czemu byli spokojni o wynik. Ostatecznie po rzucie Dykesa po 30 minutach było 58:70. W kolejnej części spotkania niewiele się zmieniało - drużyna trenera Przemysława Frasunkiewicza po trójce Jonaha Mathewsa prowadziła 18 punktami i była pewna swego. W końcówce przyjezdni całkowicie kontrolowali wydarzenia. Grupa Sierleccy Czarnym brakowało przede wszystkim skuteczności, przez co nie mogli efektywnie zmniejszać różnicy. Ostatecznie Anwil zwyciężył 91:76 i tym samym zdobył brązowe medale Energa Basket Ligi!

Najlepszym graczem gości był Jonah Mathews z 21 punktami i 5 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Marek Klassen z 20 punktami, 9 asystami i 6 zbiórkami.