ME w klasie iQFoil: Dziarnowska awansowała do wyścigów medalowych

Inne
ME w klasie iQFoil: Dziarnowska awansowała do wyścigów medalowych
fot. PAP/EPA
Żeglarska klasa iQFoil

Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot) zajęła po 20 startach trzecie miejsce i zapewniła sobie udział w niedzielnych wyścigach medalowych mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie iQFoil. Na włoskim jeziorze Garda ściga się 95 żeglarek z 30 państw i 155 żeglarzy z 37 krajów.

Do wyścigów medalowych zakwalifikowało się 10 czołowych zawodniczek i zawodników. Dwoje najlepszych, wśród kobiet są to Brytyjka Emma Wilson oraz aktualna mistrzyni świata i Europy Francuzka Helene Noesmoen, uzyskało automatyczny awans do wyścigu finałowego.

 

ZOBACZ TAKŻE: Federacja żeglarska zawiesiła rosyjskich i białoruskich sportowców

 

- Ja mam zagwarantowany udział w wyścigu półfinałowym i oczekuję na rywalki, które będą walczyć w ćwierćfinałach. Najdalej mogę skończyć regaty na piątym miejscu, ale celuję w medal i w niedzielę dam z siebie wszystko. Dzisiaj wiatr był bardzo słaby oraz zmienny, był to również dla mnie najgorszy dzień zawodów. Miałam problem z wyjściem ze startu, dojeżdżałam za późno i przy takim wietrze ciężko było odrobić straty. Niemniej cieszę się, bo przez całe mistrzostwa pływałam dobrze i równo. Czuję, że jestem w formie, aby stanąć na podium – zapewniła Dziarnowska.

 

Na 22. pozycji zakończyła zmagania Maja Kuchta (SKŻ Ergo Hestia), a na 38. Zofia Klepacka (Legia Warszawa).

 

Do wyścigów medalowych nie zdołał zakwalifikować się żaden z biało-czerwonych. 15. miejsce zajął Radosław Furmański, 18. Paweł Tarnowski (obaj SKŻ Ergo Hestia), 26. Maciej Rutkowski (AZS Poznań), 31. Kamil Manowiecki (SKŻ Ergo Hestia), 54. Michał Polak, 60. Dominik Lewiński (obaj GKŻ Gdańsk), 90. Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk), a 100. Tomasz Romanowski (AZS Poznań).

 

U mężczyzn czołowa trójka nie zmieniła się. Prowadzi trzeci w ubiegłorocznych mistrzostwach świata i Europy Holender Luuc van Opzeeland, drugi jest Włoch Nicola Renna, a trzeci broniący tytułu i aktualny triumfator czempionatu globu Francuz Nicolas Goyard.

 

Na starcie imprezy stanęli także żeglarze spoza Starego Kontynentu, jednak w klasyfikacji medalowej uwzględnieni będą tylko Europejczycy

fdz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie