MŚ w hokeju: Zwycięstwo Szwajcarii nad Kanadą uświetnione rekordem Ambuhla

Zimowe
MŚ w hokeju: Zwycięstwo Szwajcarii nad Kanadą uświetnione rekordem Ambuhla
fot. PAP/EPA
Zwycięstwo Szwajcarii nad Kanadą

Szwajcar Andres Ambuhl przeszedł do historii hokejowych mistrzostw świata pod względem liczby rozegranych spotkań - sensacyjne zwycięstwo jego zespołu nad obrońcą tytułu i niepokonaną do tej pory w gr. A Kanadą 6:3 było jego 120. występem. Pobił rekord Niemca Udo Kiesslinga.

Przed meczem szwajcarski zawodnik otrzymał pamiątkowy strój, a w ceremonii uczestniczył prezydent IIHF Luc Tardif.

 

ZOBACZ TAKŻE: NHL: Hurricanes po raz drugi w serii pokonali Rangers

 

Po wygranym spotkaniu hokeista prezentował z uśmiechem krążek z meczu, na którym widniała liczba 120. To drugi rekord 38-letniego zawodnika urodzonego w Davos pobity podczas tegorocznych mistrzostw - jest to jego 16. czempionat globu. Tym samym wyprzedził w tej klasyfikacji rodaka Mathiase Segera.

 

Ambuhl to także pięciokrotny olimpijczyk (2006-2022). Podczas olimpiady w Pekinie był chorążym reprezentacji Szwajcarii.

 

Po pierwszej tercji był remis 3;3, ale w kolejnych bramki strzelali już tylko Szwajcarzy, którzy dzięki wygranej zostali samodzielnymi liderami tabeli gr. A w Helsinkach z kompletem pięciu wygranych.

 

W pierwszej części turnieju 16 zespołów zostało podzielonych na dwie grupy. Po cztery najlepsze awansują do ćwierćfinałów, a dalej zmagania toczyć się będą systemem pucharowym. Najsłabsza drużyna w każdej grupie spadnie do Dywizji 1A.

SM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie