PKO BP Ekstraklasa: Lech Poznań - Zagłębie Lubin. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Na Placu Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich piłkarze Lecha wraz ze swoimi kibicami będą świętować w sobotę zdobycie ósmego w historii klubu tytułu mistrza Polski. Wcześniej zespół przejedzie odkrytym autobusem ulicami miasta. W sobotę ostatni mecz sezonu z Zagłębiem Lubin. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

"Kolejorz" miano najlepszej drużyny w kraju zapewnił sobie przed tygodniem, po zwycięstwie w derbowym spotkaniu z Wartą 2:1 i porażce Rakowa Częstochowa z Zagłębiem 0:1. Pierwsza spontaniczna feta miała krótko po zakończeniu spotkania w Lubinie. Pod jedną z trybun poznańskiego stadionu w ciągu godziny zjawiło się blisko trzy tysiące fanów; byli również piłkarze i trenerzy Lecha.

 

W sobotę po kończącym sezon meczu z Zagłębiem poznańscy piłkarze zostaną uhonorowani złotymi medalami, odbiorą także puchar za wywalczony tytuł. Potem odbędzie się tradycyjny przejazd odkrytym autobusem z pierwszym przystankiem jeszcze na ulicy Bułgarskiej naprzeciwko Lokomotywy stojącej przy stadionie i z punktem finalnym na Placu Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Tam lechici powinni się pojawić ok. 22.15.

 

Moda na świętowanie sukcesów pojawiła się na początku 21. wieku, kiedy to lechici w 2002 roku, po dwóch latach spędzonych w ówczesnej drugiej lidze, wrócili do grona najlepszych zespołów w kraju. Potem świętowano zdobycie Pucharu Polski w 2004 roku i mistrzostwa kraju w 2010 i 2015 roku. Remonty w centrum miasta uniemożliwiły przeprowadzenie ceremonii na Starym Rynku czy też na Placu Adama Mickiewicza, gdzie bawiono się po zdobyciu ostatnich tytułów mistrza Polski. Ostatecznie wybór padł na tereny targowe.

 

"Tradycji musi stać się zadość, więc nasi piłkarze ruszą sprzed stadionu piętrowym londyńskim autobusem. Ciekawostka jest taka, że będzie to ten sam pojazd, co siedem lat temu" - powiedział szef działu marketingu wizerunkowego Lecha Wojciech Terpiłowski.

 

Na sobotni mecz Lecha z Zagłębiem od dwóch tygodni nie ma już biletów. Spotkanie obejrzy ponad 40 tysięcy widzów. 

Relacja i wynik na żywo z meczu Lech Poznań - Zagłębie Lubin od 17:30 na Polsatsport.pl.

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie