eWinner 2 Liga: Sokół Ostróda - Garbarnia Kraków. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Już dawno pogodzony z degradacją Sokół Ostróda pożegna się ze swoimi kibicami domowym starciem z Garbarnią Kraków. Mecz odbędzie się w ramach 34. kolejki eWinner 2 Ligi. Relacja i wynik na żywo meczu Sokół Ostróda - Garbarnia Kraków na Polsatsport.pl.

Gracze z Ostródy to bez wątpienia "czerwona latarnia" drugoligowych rozgrywek. Niech o fatalnym dorobku punktowym zespołu z warmińsko-mazurskiego świadczy fakt, iż wycofany po rundzie jesiennej GKS Bełchatów ma tylko jedno "oczko" mniej w ligowej tabeli od ostródzian. Już przed rozpoczęciem sezonu Sokół był skazywany na rychły spadek, ze względu na odejście praktycznie wszystkich zawodników i zastąpienie ich młodymi piłkarzami, w większości bez doświadczenia na poziomie centralnym. To proroctwo okazało się jak widać prawdziwe. Podopieczni Wojciecha Figurskiego w spotkaniu z Garbarnią spróbują sięgnąć po swoje drugie zwycięstwo w tym roku, ale pierwsze podniesione z boiska. Jedyne trzy punkty w 2022 roku Sokół dopisał sobie bowiem za walkower z drużyną z Bełchatowa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Liga Narodów: Zlatan Ibrahimovic nie wystąpi w czerwcowych meczach reprezentacji Szwecji

 

Mistrzowie Polski z sezonu 1930/1931 zagrają w Ostródzie już bez żadnej większej presji. Garbarnia długo walczyła o strefę barażową, ale po raz kolejny gdzieś tych paru punktów zabrakło. Zespół z Krakowa w ostatnich sześciu ligowych starciach wygrał tylko raz (30 kwietnia z Chojniczanką 3:1) i chyba na własne życzenie wypisał się z rywalizacji o promocję do Fortuna 1 Ligi. Tam Garbarnia ostatni raz rywalizowała w sezonie 2018/2019, ale zdobyła zaledwie 21 "oczek" w 34 spotkaniach i z hukiem spadła z powrotem na drugoligowy poziom. Szansa na godne zakończenie bieżących rozgrywek jest jednak spora, bo Sokół to najgorzej grający u siebie zespół w całej stawce. 

 
Relacja i wynik na żywo meczu Sokół Ostróda - Garbarnia Kraków od godziny 12.30 na Polsatsport.pl.

 

Frank Dzieniecki, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie