eWinner 2 Liga: Znicz Pruszków - Pogoń Siedlce. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Na zakończenie sezonu w eWinner 2 Lidze dojdzie do derbów województwa mazowieckiego. Do Pruszkowa przyjedzie siedlecka Pogoń. Relacja i wynik na żywo meczu Znicz Pruszków - Pogoń Siedlce na Polsatsport.pl.

Od spadku na trzeci poziom rozgrywkowy piłkarze Znicza Pruszków nigdy nie zajęli na koniec sezonu wyższej lokaty niż ósma. Miejsce w dolnej połówce tabeli stało się dla pruszkowian smutnym standardem, ale dwie ostatnie kampanie w wykonaniu Znicza to już po prostu rozpaczliwa walka o ligowy byt. W zeszłym sezonie zawodnicy rozgrywający swoje mecze na stadionie przy ulicy Bohaterów Warszawy 4 utrzymali się z dwoma punktami zapasu nad strefą spadkową. Teraz na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek mają cztery "oczka" przewagi nad piętnastym Hutnikiem Kraków. Ledwo, bo ledwo, ale Znicz po raz kolejny utrzymał się w lidze. Na zakończenie tego bardzo przeciętnego sezonu zagra u siebie z Pogonią Siedlce i spróbuje pierwszy raz od czterech spotkań sięgnąć po zwycięstwo.

 

ZOBACZ TAKŻE: Iwanow o powołaniach do reprezentacji: Logistyka będzie szalenie istotna

 

Pogoń Siedlce wyrosła w eWinner 2 Lidze na typowego średniaka. Potrafi urwać punkty każdemu, ale i polec w starciu z dużo niżej notowanym rywalem. Niewątpliwie siedleckich fanów oprócz bezpiecznej pozycji w tabeli, może cieszyć wyśmienita dyspozycja Macieja Górskiego. 32-letni snajper w bieżących rozgrywkach aż 15 razy celnie wykańczał podania kolegów, dzięki czemu znajduje się na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców 2 Ligi. Siedlczanie przed ostatnim meczem plasują się na 10. lokacie z 43 punktami na koncie. W swoim ostatnim spotkaniu podopieczni Damiana Guzka zremisowali 3:3 z Wisłą Puławy, mimo że po 54 minutach przegrywali już 0:3.

 

Znicz czy Pogoń? Kto lepiej zakończy kampanię 2021/22? Jesienią, w ligowym pojedynku obu zespołów, pruszkowianie wygrali 2:1.

 
Relacja i wynik na żywo meczu Znicz Pruszków - Pogoń Siedlce od godziny 12.30 na Polsatsport.pl.
Frank Dzieniecki, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie