Finał EBL - mecz numer 3: Legia Warszawa - WKS Śląsk Wrocław. Transmisja TV i stream online

Który zespół zdobędzie mistrzostwo Polski?

Przed nami trzeci mecz o koszykarskie mistrzostwo Polski. Zwycięzca najbliższego starcia zapewni sobie prowadzenie w rywalizacji. Transmisja TV i stream online z meczu Legia Warszawa - WKS Śląsk Wrocław w Polsacie Sport Extra oraz Polsat Box Go.

W pierwszym meczu obu drużyn Śląsk wygrał we wrocławskiej Hali Stulecia z Legią Warszawa 76:72. Sprawy w swoje ręce brali Aleksander Dziewa i Travis Trice. Najlepszym graczem gospodarzy był Travis Trice z 22 punktami i 5 asystami. Robert Johnson zdobył dla gości 24 punkty, 6 zbiórek i 4 asysty.

Drugie starcie ponownie genialnie rozpoczął zespół z Wrocławia. Wypracował sobie tym samym mocną przewagę (15:2) już w pierwszych minutach gry. Legia goniła wynik i ostatecznie trójka Raymonda Cowelsa ustaliła wynik pierwszej połowy na 41:38.

Zaraz na początku trzeciej kwarty trójka Łukasza Koszarka oznaczała remis. Abdur-Rahkman po chwili podobnym rzutem dawał przewagę ekipie trenera Wojciecha Kamińskiego. W pewnym momencie ta różnica wynosiła nawet siedem punktów dzięki trafieniu Jure Skificia. Gospodarze zareagowali serią 7:0 i dość szybko po akcjach Travisa Trice’a doprowadził do remisu. Jak się okazało - tylko na chwilę.

Warszawski klub ponownie na prowadzenie wyprowadziły wsad Jakuba Sadowskiego i trafienia Raymonda Cowelsa. Legia miała wówczas aż 12 punktów przewagi.

Do dogrywki szalonym rzutem mógł doprowadzić Trice. Amerykanin jednak nie trafił i ostatecznie przekreślił szansę na uratowanie rezultatu końcowego. Legia zwyciężyła w drugim meczu we Wrocławiu 88:85. Zwycięzca trzeciego meczu na warszawskim Bemowie wysunie się na prowadzenie w rywalizacji.

Sędziami trzeciej odsłony finału będą Dariusz Zapolski, Wojciech Liszka i Łukasz Andrzejewski. Komisarzem meczu Jarosław Czeropski.

Transmisja TV i stream online z meczu Legia Warszawa - WKS Śląsk Wrocław w Polsacie Sport Extra oraz na Polsat Box Go. Studio przedmeczowe o godz. 20:00, natomiast początek trzeciego spotkania finałowego o godz. 20:30.